Ауксуа

Ауксуа
wikipedia.orgАуксуа

Назва породи

Ауксуа (Auxois)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода ауксуа родом з Франції, а точніше з виноробних провінцій Кот д’Ор і Йонне. Предками породи були бургундські і арденські коні. У XIX столітті до ауксуа були підлиті булонська, першеронська, а так само кров коней трейт ду норд. В результаті ауксуа стала вищі і важчі. Племінна книга породи була заснована в 1913 році. З приходом механізації попит на породу значно знизився, а отже, зменшилася і її поголів’я. В даний час залишилося дуже мало представників цієї породи, і вона знаходиться під охороною. На збереження ауксуа спрямовані зусилля багатьох кінних заводів, а також організації в Дійоне.

Стандарт породи

Висота ауксуа в холці в середньому 150–165 см. Представники породи мають невелику широколобу голову з маленькими гострими вухами на потужній короткій шиї. Груди цих коней глибокі і широкі, загривок не виражений. Спина ауксуа дуже потужна і коротка, плечі косо посаджені, круп подовжений і скошений. Кінцівки ауксуа потужні і сильні, але при цьому витончені, з невеликими щітками. Хвіст у них посаджений низько. Забарвлення в породі переважно гніде, іноді руде.

Господарська характеристика

У цих коней спокійний і поступливий характер. Вони витривалі і сильні. Незважаючи на свої розміри, цей кінь рухається досить вільно. Це відмінні робочі коні, які годяться як для упряжі, так і для польових робіт.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus