Ацтека

Ацтека
bib.geАцтека

Назва породи

Ацтека (Azteca)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Ацтекська порода коней стала першою породою, виведеною в Мексиці. Почалося виведення породи в 1972, шляхом комбінування кращих рис андалузців, американської квартерхос, і кріолло. Здійснити мрію Мексики – мати свою національну породу коней, зміг за допомогою деяких ентузіастів, дон Антоніо Аріза, який працював в цьому напрямку із завидною завзятістю і терпінням. 4 листопада 1982 р Мексиканський Департамент сільського господарства відкрив офіційний реєстр ацтекської породи. Дон Антоніо імпортував іспанських андалузьких коней і почав розводити їх на ранчо Сан Антоніо біля Текскоко в штаті Мехіко. Виведення ацтекської породи почалося зі схрещування цих андалузьких жеребців з кобили породи квартерхорс або вибірково з кобилами кріолло. Ацтека може мати мінімум 3/8, максимум 5/8 крові андалуза або квартерхорса, а кількість крові кріолло не повинно перевищувати 1 / 4.Порода поєднує в собі якості андалузців і квартерхорса. Результатом їх схрещування стала елегантна тварина, ідеальне для прогулянкової їзди.

Стандарт породи

Одна з найголовніших характеристик, які говорять про достоїнства ацтекського коня – це його зріст. У дорослих особин зріст повинен бути від 150 до 162 см в холці для кобил і від 152 до 165 см в холці для жеребців. Масть допускається тільки одноколірна. Голова акуратна, легка і елегантна, профіль прямий або злегка опуклий. Очі великі, виразні і живі, ніздрі повинні бути повними і рухливими. Шия ацтекського коня добре омускулена, повинна бути ширше в підставі і набагато витонченіше в потиличній частині. Корпус характеризується високою холкою, короткою і сильною спиною, округлим крупом. Ноги – добре омускулені, сильні і пропорційні. Хвіст і грива – довгі і густі, щітки середньої довжини.

Господарська характеристика

Ацтеки володіють прекрасними аллюрами, їх легко об’їжджати і тренувати.Вони чудово відповідають вимогам різних кінноспортивних дисциплін, які потребують красивих елегантних алюрів. Ці коні володіють великими здібностями до виїздки. Особливості їх анатомічної і м’язової будови, їх сила, так само як і їх прекрасні ходи, роблять їх представницькою фігурою на офіційних змаганнях в цьому благородному спорті. Мексиканським «чаррос» потрібен спокійний кінь для роботи з худобою, вилову його за допомогою ласо, а також елегантного для участі в шоу. Ацтека демонструє свої найкращі якості в різних інших дисциплінах «чарріера» – мексіканского родео, так само як і в рейнінг (виїздки в стилі «вестерн») і ловлі худоби за допомогою ласо. Ацтека, хоч порода ця і молода, але вже відзначилася в конкурі. Їх темперамент, жвавість і послух виділяє їх більше, ніж їх фізичні якості.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus