Бельгійська блакитна

1986
Бельгійська блакитна Джерело: http://bib.ge
Назва породи Бельгійська блакитна Belgian Blue
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ПАП «Агропродсервіс»

Історія

Спочатку бельгійська порода корів виводилася як мясо-молочна. Ще в XVIII столітті заводчики з Бельгії робили спроби її створення, схрещуючи місцеві різновиди фризької худоби з короткорогими биками, які прибули з Англії. Результатом такої селекції став новий різновид ВРХ, який випереджав вихідні породи за габаритами і давав непогані надої. Надалі селекціонери змінили напрямок роботи і вирішили перетворити породу в виключно м’ясну. Для цього (відповідно до деякими джерелами) представників блакитний корови в XIX столітті схрещували з биками різновиди шароле. Отримане потомство вже з перших днів життя відрізнялося більшими розмірами, ніж молодняк інших порід. Але іншими особливостями зовнішнього вигляду корова не виділялася.

Свій характерний зовнішній вигляд порода отримала вже в 1960-х роках. Саме в цей час за подальшу селекцію худоби взявся професор Хансет, якиц проживав в місті Льєж. В ході роботи йому вдалося викликати мутацію одного з генів тварини, в результаті чого в організмі корів припинилася вироблення білків, що відповідають за контроль зростання м’язової тканини. Внаслідок цього бельгійський блакитний бик отримав гіпертрофію м’язів, яка закріпилася в усіх наступних поколіннях худоби. В результаті корови з «подвійною мускулатурою» придбали надзвичайно високу популярність в країні, а пізніше і в інших державах Європи. Бельгійська блакитна порода поширена на території Бельгії та Франції, а також частково у Німеччині

Стандарт породи

Зовнішні параметри блакитної корови ідеально відповідають м’ясному типу продуктивності. Середня вага самки становить 800 – 900 кг. Бики по масі значно більші і на хорошій відгодівлі досягають 1300 кг. При цьому висота тварини в холці, як правило, не перевищує 150 см. Масть у представників породи в більшості випадків біла, або з блакитним відтінком. Але особини з строкатим і навіть чорним забарвленням також зустрічаються нерідко. Шерстяний покрив у худоби розвинений незначно. Масивне і трохи подовжене тіло, відносно невелика голова, на якій повністю відсутні роги, коротка масивна шия, значно розвинена мускулатура в області плечей, крупа, попереку, кінцівки приземкуваті і міцно складені, відрізняються розвиненим окостом.

Господарська характеристика

У плані м’ясної продуктивності такі корови виступають явними рекордсменами. Забійний вихід м’яса з туші становить 80 %. При цьому отримана яловичина відрізняється ніжною консистенцією, соковитістю і мінімальними жировими прошарками. Але крім значимої м’ясної продуктивності на високому рівні тримаються і надої блакитної худоби. В середньому за 250 днів одна корова може давати 4000 – 4500 л молока, що для порід м’ясного напрямку досить багато. При цьому середня жирність такого продукту становить 4 %.

Зовні екстер’єр таких тварин виглядає досить загрозливо. Але насправді така худобу відрізняється вкрай миролюбною вдачею. Корови поводяться спокійно щодо інших представників стада, інших домашніх тварин і людини.

Розводити дану породу рекомендовано виключно в регіонах з теплим кліматом. У холоді через відсутність товстої вовни у корів часто розвиваються різні хвороби і знижується продуктивність.