Голштинська

283
Голштинська Джерело: bib.ge
Назва породи Голштинська Holstein
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Жашківський кінний завод»

Історія

Батьківщиною голштинської породи коней є Німеччина. На самому початку дев’ятнадцятого століття кінь місцевої породи схрестили з йоркширськими поштовими кіньми і отримали предка сучасного голштинця. Після чого цих коней стали використовувати в упряжці: на фермах, при перевезенні вантажів, у поштових екіпажах і навіть запряженими в легені прогулянкові коляски.

Але ж коні голштинської породи можуть по праву вважатися однією з найдавніших порід в Німеччині. Про них відомо ще з початку XIII ст.

На початку 14 століття монахи з монастиря Утерсен в Північній Німеччині почали виведення даних коней для поставки їх в армію. Після XVI ст. порода зазнала досить сильні зміни шляхом додавання в неї арабської, андалузії, іспанської та берберійська крові. У 1867 році в Травентхалле був відкритий кінний завод, нині вже не існуючий, де на основі породи елмсхорн і була виведена голштинська порода коней. Голштинців експортували в Данію, Францію і Іспанію. У 1886 році з’явився на світ перший том племінної книги породи.

Стандарт породи

Найпопулярніший забарвлення цієї породи – гніді, темно-гніді, руді, сірі і рідше вороні з білими плямами. Голова довгаста з великими виразними очима і досить великими вухами, шия лебедина, круто-вигнута, груди широкі, ноги довгі і сильні, копита округлі, масивні. Голштинців можна назвати справжніми атлетами і при цьому аніскільки не помилитися. У холці вони досягають 173–175 см, мають широкі груди, міцні високі ноги, лиснючу шкіру.

Господарська характеристика

Сучасні коні голштинської породи мають легкий екстер’єром, відточеною технікою стрибка, поступливим характером і витривалістю. Тому вони дуже популярні у справжніх цінителів кінного спорту, а також у спортсменів і професійних заводчиків коней. Справжні голштинців по праву вважаються одними з кращих у всіх Олімпійських видах спорту.

Хода у коней впевнена і сильна, постава благородна, ці прекрасні тварини немов самою природою створені для того щоб перемагати і панувати.

Крок голштинців пружний, впевнений з великою амплітудою, в галопі коня тримається дуже м’яко, легко, прекрасно тримає баланс. При цьому найголовніший козир коней цієї породи – їх технічні стрибки, при яких тварини вміють продемонструвати неймовірну гнучкість і міць.