Кабердинська

96
Кабердинська Джерело: moiloshadki.ru
Назва породи Кабердинська Kabardian
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Кавказький регіон завжди відрізнявся різкими перепадами висот, що створюються високими хребтами і міжгірними улоговинами, долинами. В таких умовах створювалася унікальна і відома порода коней, звана нині кабардинська. Нова порода створювалась шляхом облагородження місцевих коней, схрещуванням їх з тваринами, привезеними з інших країн.

Нові коні вирощувалися і виховувалися табунним способом – круглий рік, перебуваючи на пасовищах, в залежності від сезону, або вище в горах, або нижче. В результаті довгого відбору, частиною природного, частиною штучного, з вливанням крові благородних східних порід коней до місцевих горянським, поступово була сформована знаменита кабардинська порода. Такі коні чудово справлялися з усіма поставленими завданнями – возили вантажі на спині, на спеціальних в’ючних сідлах по горах, вершників. В даний час коні цієї породи не пішли в минуле – вони розлучаються в ряді господарств і використовуються для сільськогосподарських робіт, в якості прогулянкових, а так само в аматорському спорті.

Стандарт породи

У холці висота зазвичай варіюється в межах 155 см. Корпус – міцний і кремезний, ноги не дуже тонкі, але і не товсті. Шия не товста, але м’язиста. Голова акуратна, невелика. Вага приблизно дорівнює 400 кг з варіаціями в кілька десятків кілограмів. Копита відрізняються підвищеною твердістю, що дозволяє в деяких випадках навіть обходитися без підков.

Найпоширеніше забарвлення є темне. До них відноситься ворона – чорна, гніда – коричнева, з гривою, хвостом і панчохами на ногах чорного кольору, темно-гніда, а так само каракова – чорна з рудим підпалинами в області носа, очей і на животі. Білі відмітини на голові і ногах, як і інші забарвлення для кабардинской породи не характерні зовсім – якщо вони є, значить, кінь не є чистокровним кабардином.

Господарська характеристика

У представників цієї породи типовий врівноважений характер. Дана порода добре пристосована для використання під сідлом, перевезення вантажу, так само може застосовуватися і для роботи в упряжі з невеликими вантажами. Кабардинські коні підходять для проведення кінних переходів і пробігів, особливо на довгі відстані і по пересіченій місцевості. Вони так само знайшли застосування і в аматорських видах спорту – скачках і конкурі, є приклади хороших результатів при випробуваннях на жвавість. Однак слід зазначити, що кабардинська порода коней все ж не підходить для великого професійного спорту – показники різкості поступаються іншим скаковим породам.