Канадська

129
Канадська Джерело: moiloshadki.ru
Назва породи Канадська Canadian
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

У XVII ст. король Франції вирішив відправити до Канади разом з переселенцями 20 кобил та 2 коней нормандського і бретонського походження. Це були коні з прекрасними характеристиками, адже в їх жилах текла кров андалузів і арабських предків. З цього часу почалася історія канадської породи.

Нова популяція відрізнялася міцним імунітетом, витривалістю і прекрасними зовнішніми даними. На початку ХХ ст. до неї була прилита кров англійських верхових скакунів.Особливо важким став період з 1970 по 1986 роки, коли племінне поголів’я налічувало кілька сотень тварин. Незважаючи на різні програми, розроблені урядом для проведення селекційної роботи, чисельність поголів’я перебувала на критичній позначці. Поворотний момент для канадської породи настав у 2001 році, коли один підприємливий чоловік став займатися розведенням цих коней, оцінивши їх по достоїнству. Сьогодні канадський кінь є національною гордістю своєї країни і представляє її на кінних змаганнях.

Стандарт породи

Канадці називали своїх коней «залізними» неспроста – ці невеликі, добре складені тварини відрізняються міцністю конституцією і небаченою силою. Середній зріст жеребця становить 1,44–1,65 м, а довжина тулуба самця по косій лінії становить 1,63 м. Компактна голова з акуратними вушними раковинами і прямим витонченим профілем, великі добрі очі, довга щільна шия, м’язисті передпліччя, косі лопатки, потужні груди, обхват яких становить 1,8 м, широка спина, округлий збитий круп трохи опущений, жилаві кінцівки середньої довжини. Канадський кінь володіє розкішною густою гривою, а його шерсть м’яка і блискуча. У зовнішньому вигляді тварин проглядаються ознаки андалузців та і арабських чистокровних коней. Вони виглядають ошатно і відрізняються гарним ходом. Коні представлені в гнідий, вороний і рудій масті.

Господарська характеристика

Представники канадської породи високо цінуються за їх невибагливість і витривалість. Виховані суворим північним кліматом, тварини навчилися обходитися однотипною кормовою базою і виробили міцний імунітет. Вони легко переносять температурні перепади.Скакунам канадського походження притаманний поступливий характер. Вони розумні, легко навчаються, працездатні і слухняні.До переваг породної лінії відносяться: довга тривалість життя, тривалий період репродукції (кобили здатні приносити потомство, навіть у віці старше 20 років), міцне здоров’я, міцний роговий шар копит, за рахунок чого коні майже не страждають від хвороб ніг, універсальність, невибагливість і витривалість. Порода придатна для участі в змаганнях, але застосовується не у всіх напрямках кінного спорту.