Коннемара

Коннемара
bib.geКоннемара

Назва породи

Коннемара (Connemara)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Поні коннемара ведуть своє походження з Ірландії і Великобританії. Ця стародавня порода коней мешкала в дикій скелястій місцевості Коннемара (графство Коннот) в Ірландії протягом багатьох століть. Історія породи до кінця невідома. За однією версією, предками цих конячок були берберійські і іспанські коні кельтів, які потрапили сюди ще в шостому столітті до н.е. Згодом, ці коні змішувалися з місцевими породами. Також можливі домішки іспанської та східної крові. Першим жеребцем, внесеним в племінну книгу коннемара, був жеребець по кличці Кеннон Болл, народжений в 1904 році. Для поліпшення породи використовувалися чистокровні верхові, хакні і клейсдалі. У 1923 році в Голуеї було засноване Товариство заводчиків поні коннемара.

Зараз цих поні розводять в Англії, Америці, Австралії, Нової Зеландії, Франції, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Данії, Бельгії, Німеччині, Італії, Південній Африці, Швейцарії, Голландії, Австрії та Канаді.

Стандарт породи

Висота поні коннемара коливається від 133 до 154 см, вони вважаються самою рослою породою серед поні. У коннемара красива голова з широко посадженими очима, тонка шия, глибокий, компактний і пропорційний корпус, глибокі груди, косі плечі. Кінцівки цих поні короткі і костисті з щільним плоским зап’ястям. Грива і хвіст коннемара пишні й густі. Основні масті породи сіра і булана, але іноді зустрічаються вороні, руді, гніді, руді і чалі коні. Зазвичай є відмітини білого кольору.

Господарська характеристика

Коннемара невибагливі, витривалі, не вимагають рясних кормів, несприйнятливі до хвороб. Середня тривалість життя цих поні — 30 років, при цьому повної зрілості вони досягають у віці 5 років. До сих пір зустрічаються напівдикі особини поні коннемара. Представники цієї породи славляться хорошими стрибковими якостями, здатні змагатися в пробігах і виїздках. Коннемара відомі як мисливські і конкурні коні. Вони моторні і стійкі, мають легкий низький хід, також вони відомі своїм спокійним, добродушним і слухняним характером. Повної зрілості досягають приблизно до 5 років, прожити можуть до 30 років.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus