Бура латвійська

Бура латвійська порода
http://foodbay.com/wiki/uploads/images/00/00/21/2016/08/31/prev_1a6b80.jpgБура латвійська порода

Назва породи

Бура латвійська (Latvian brown)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Виведена в XIX в. схрещуванням латвійської худоби спочатку з ангельнською, а потім з червоною датською породою. Помісей тривалий час розводили «в собі» в умовах гарного годування і утримання. Розвиток товарного маслоробства і експорт олії в Англію, наявність хороших луків і пасовищ, м’який вологий клімат Латвії сприяли виведенню і вдосконаленню породи. Селекція тривалий час велася в напрямку підвищення надоїв і вмісту жиру в молоці з одночасною увагою на м’ясні якості худоби.У 1947 році ця порода отримала свою назву «бура латвійська порода».

Стандарт породи

Конституція даної породи компактна. Тіло трохи витягнуте довжина його становить від 155 сантиметрів до 165 сантиметрів, тонкий кістяк. У породи широкі груди, довгі і широкі крижі, невелика витягнута голова. Висота тварини в холці становить близько 130 сантиметрів, об’єм грудної клітки 193 сантиметри, глибина грудей близько 71 сантиметри.Тварини мають червоне забарвлення декількох відтінків. Наприклад, область шиї і ніг завжди трохи темніша, ніж все інше тіло. Маса однієї телиці становить близько півтонни, а маса бичка досягає однієї тонни. Вже у віці півтора року один бичок важить від 300 до 400 кілограм. Забійна вага становить близько 50 відсотків. Вим’я у корівок в формі чаші, воно об’ємне, пропорційне і дуже добре розвинене. з правильним розташуванням сосків.

Господарська характеристика

За період лактації, який становить 305 днів, удій з однієї корови може бути від 3500 до 4500 кілограм молока, жирність коливається в межах від 4,45 до 4,5 відсотка. Молочко відрізняється своєю якістю і смаком, що дуже добре відрізняє породу від інших. Дана порода добре пристосовується до різних погодних умов, вона добре переносить жарку погоду. Порода також має непогані м’ясниі характеристики. Позитивною якістю бурою латвійською породи є передача у спадщину жирності молока. Скоростиглість породи теж є позитивною характеристикою.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus