Тракененська

Тракененська
hrunya.ruТракененська

Назва породи

Тракененська (Trakenenska)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Історія

Тракененська порода коней отримала свою назву від заснованого в 1732 р. кінного заводу Тракенен, в якому вона була виведена і який містився у Східній Пруссії (нині Калінінградська область Російської Федерації). Це одна з найрозповсюдженіших і найкращих напівкровних порід світу, що використовуються в кінному спорті. Початок створення породи припадає на першу половину XVIII ст. Порода створювалась методом складного відтворювального схрещування, в якому брало участь до 15 порід як верхового, так і запряжного напрямів. При цьому використовувались такі породи, як арабська, ахалтекінська та інші східні, широко використовувались жеребці чистокровної верхової породи, а також брали участь іспанські, неаполітанські, датські та жеребці інших західноєвропейських порід, а також місцеві коні. Починаючи з 20-х років XIX ст. в Тракененському кінному заводі коней стали розводити «в собі». Це були крупні верхового складу коні, придатні як для потреб армії, так і для поліпшення місцевого поголів’я. Однак порода ніколи не була закрита для чистокровної верхової породи, а для оздоровлення конституції застосовувалось і прилиття арабської крові. Коней тракененської породи розводять у Німеччині, США, Польщі, Швеції, Росії, Білорусії, Литві та деяких інших країнах. В Україні тракененських коней розводять у КСП ім. Ропавки Полтавської області, кінному заводі «Олімпійський» Миколаївської області, радгоспі «Березанський», КСП «Вороньківське», СГП «Ферро» Київської області, у Білоцерківському сільськогосподарському інституті та в деяких інших місцях.

Стандарт породи

Коні тракененської породи крупні, масивні, сухої конституції, відрізняються благородністю і нарядністю зовнішніх форм, легкими рухами, здатністю до потужного стрибка та віддачею у роботі. Усе це робить їх особливо цінними для сучасних класичних видів кінного спорту.

Масть тракененських коней переважно темна: ворона, каракова, гніда, бура, темно-руда і дуже зрідка сіра. У кожної особини є особлива прикмета – біла пляма на лівій нозі у формі рогів лося. У середньому ріст дорослого тракененського коня становить 160–165 см в холці.

Господарська характеристика

Основним завданням розведення коней тракененської породи є вирощування висококласного спортивного коня, що відповідав би найвищим вимогам класичних видів кінного спорту і експорту в зарубіжні країни. Рекорд із стрибків у висоту встановив жеребець Ковер, який подолав висоту 2 м 27 см. У породі найбільш поширені лінії Пільгера, Піфагораза, Темпельхютера, Арарада, Дампфроса, набуває популярності у світі нова лінія, родоначальником якої став чистокровний верховий жеребець Ферро від Ландграфа і Фрауенлоб.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus