Фредеріксборг

Фредеріксборг
zoo-dom.com.uaФредеріксборг

Назва породи

Фредеріксборг (Frederiksborg)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхово-упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Кінний завод, на ім’я якого був названий Фредеріксборг, був заснований королем Фредеріком II в 1560-і роки і був знаменитий тим, що поставляв коней королівських будинках Європи. Перші виробники були завезені на завод з Іспанії і поступово схрещувалися з близькою родичкою іспанських коней, неаполітанською. Отримані в результаті коні були одночасно елегантні, розумні і прекрасно відповідали подвійним вимогам часу: поєднанню роботи в манежі зі стройової службою в кавалерійських частинах. Порода продовжувала розвиватися шляхом вливання крові східних і британських напівкровних жеребців, і протягом декількох століть фредеріксборг були одними з найпопулярніших коней в Європі. Фредеріксборг досі вирощують в Данії, так кров фредеріксборг іноді проявляється в датських теплокровних, в основному по жіночій лінії. Фредеріксборг зіграли значну роль при виведенні відомої породи ліпіцанов, знаменитих в зв’язку зі Школою іспанської верхової їзди у Відні. Білий жеребець Плуто з королівської датської придворної стайні був одним з шести жеребців, родоначальників ліпіціанської породи.

Стандарт породи

Тварини мають дещо важку головну частину, на якій чітко помітні ганаші. Лоб досить великий, очі виразні, вушка подовжені і прямостоячі, ніздрі просторі. Шия досить-таки коротка, трохи вигнута, і знаходиться на високому рівні в співвідношенні з тулубом, наближаючись до спинної області шия розширюється. Добре розвинений загривок, великий і сильно виступає. Лінія закінчення спини і початку попереку не довга і плоска, круп трохи опуклий. Грудна клітка велика, черевна частина глибока і велика, виступають округлені ребра. Передпліччя досить рельєфні, зап’ястя великі і прямі, п’ясті збільшені біля кісток. Скакальний суглоб красиво поставлений, самі склади потужні, красивих широких форм. Копита невеликі, але жорсткі, часто не вимагають підкови. Зовні зустрічаються тільки руді представники даного різновиду. Середньостатистичний представник має зріст від 155 см до 165 см.

Господарська характеристика

Фредеріксборгзький кінь є досить сильною і елегантною істотою. Вони мають спокійний характер з поєднанням готовності до роботи, за що дуже цінуються. Використання тварин в основному полягає в роботах під сідлом, або в упряжках.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus