Ангорський Сатін

Ангорський Сатін
nashi-kroliki.comАнгорський Сатін

Назва породи

Ангорський Сатін (Angora Satin)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - пухові

Компанії племрепродуктори

Історія

Вперше спробував вивести ангорських кроликів з атласною шубкою відомий американський заводчик Джон Фер на початку 1940-х років, але отриманий результат йому не сподобався. Шерсть виявилася настільки тонкою, що Фер вважав затію безперспективною, комерційно невигідною, і закинув проект.

Леопольдина Мейер з Канади все ж вирішила спробувати щастя, і почала скрупульозну селекцію. Вона відібрала сатин з більш довгим хутром, ніж зазвичай, і схрестила їх з ангорськими французькими. Провівши роки за ретельним добором і схрещуванням, вона домоглася визнання породи в 1987 році. Ангорські сатіни не такі пухнасті, ніж інші ангори, але приголомшливі властивості, шовковистість і атласний блиск робить їх приголомшливо ефектними.

Стандарт породи

Ангорські сатіни тілобудовою дуже схожі на ангорських французьких. Обидві породи відносяться до категорії кроликів середнього, ближче до великого, розміру, у обох комерційний тип тулуба, «відкриті» голови і вуха без довгої шерсті.

Сатіни легші – максимальна вага дорослої особини 4,3 кг проти 4,8 кг Французів. Очевидна відмінність – сатинований блиск, але в густоті ангорської вовни його буває складно вловити. Краще за все шукати блискучу шерсть, а також визначати колір, на голові і вухах. Це пов’язано з тим, що в коротких і товстих волосках сконцентрована та ж сама кількість пігменту, що і в більш довгих і тонких волокнах, що покривають тулуб. Поширені такі варіації забарвлень: агуті, білі пойнтіровані однотонні, затінені.

Господарська характеристика

Найбільш поширені п’ять видів ангорських кроликів, сатинова варіація відрізняється «сатинованою» шерстю, обумовленою рецесивним геном sa, який робить оболонку волоса напівпрозорою. Це дає ефект сяйва, крім того, підсвічений пігмент вовни проявляє себе яскравіше, ніж у зазвичай, і така шубка виглядає набагато колоритней.

З іншого боку, цей же ген визначає зменшення діаметра волоса, що надає шерстці додаткову шовковистість і м’якість. В цілому, порода отримала неперевершену шерсть за рахунок з’єднання кращих властивостей вихідних ліній.

Спокійні, слухняні кролики. Приручені з юного віку, вони стають вкрай довірливими і відданими істотами. Вони доброзичливі і товариські, відмінно ладнають і люблять грати з іншими домашніми тваринами і дітьми.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus