Хоча Бельгійський заєць – справжнісінький кролик, він дійсно дуже схожий на зайця. Перед тим як зробити фурор в Америці, порода, спочатку виведена в Бельгії, отримала свій розвиток в Англії XIX століття, де розведення кроликів процвітало. У той же час в Америці до 1890 року кролики були не надто популярні, а те поголів’я, що розводили невеликі фермерські господарства, в основному використовувалася для внутрішнього споживання. У 1888 році перші бельгійські зайці потрапили в Америку, і почався справжній «кролячий бум». З усіх куточків країни до портових міст кинулися охочі дістати красивого кролика з Бельгії. Мільйонери Дж.П. Морган і Джон Д. Рокфеллер зацікавилися просуванням породи. Поступово ажіотаж вщух, ринок стабілізував попит і пропозицію, і Бельгійські зайці померкли в світлі інших, більш продуктивних порід. Але це сталося не раніше, ніж розвинулася відточена система стандартизації, утримання та розведення кроликів, і не раніше ніж був заснований Клуб Любителів Бельгійського Зайця, який згодом виріс в найбільшу в світі організацію кролівників – Американську асоціацію кролівників (ARBA).
У представників породи довге, сухощаве тіло червоно-каштанового забарвлення, а також сторожка напружена, «дика» поза. Ця порода в повній мірі відноситься до арочного типу. Крім витягнутого мязистого сухорлявого тіла бельгійський заєць характерний довгими ногами, подовженою головою і прямим хвостом. Хутро шовковисте, м’яке, коротке, ефектного насиченого каштанового кольору.
Вага коливається від 3 до 4,5 кг.
На виставках кролик в правильному положенні стоїть на витягнутих ногах, так що тіло не торкається поверхні столу. На відміну від інших порід з повністю вигнутим арко подібним тілом, таких як англійських плямистих або тан, бельгійських зайців не навчають бігати при показі, хоча деякі судді дозволяють їм рухатися природним чином. Найчастіше кролик ставиться на стіл одним з декількох прийнятих способів.
Представники породи дуже активні, в тісноті стають нервовими і здатні поранити себе. При розмноженні породи найкращі результати дає одноразова злучка молодих самок у віці до 1 року, у особин старше 2 років можуть виникнути проблеми при окролі. У приплоді від 5 до 8 кроленят, середній термін вагітності – 30 днів.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.