Бельгійський фландр

5466
Бельгійський фландр Джерело: kroliki.pp.ua
Назва породи Бельгійський фландр Belgian Flander
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «ПСГП Ізюмські кролики»

Історія

Бельгійський фландр, різен – це гібрид, отриманий шляхом схрещування аргентинської, патагонської породи та більших фламандських кроликів.

Нащадок патагонської породи, привезеної з Аргентини в XVI–XVII столітті голландськими мандрівниками. Ця версія досить сумнівна через те, що патагонський дорослий кролик важив не більше 1 кг.

Нащадок більших фламандських кроликів, у цей час був серед зниклих.

Родоначальників породи привезли в Північну Америку з Європи в 19 ст. Вони одержали визнання й широке поширення, беручи участь у виставках. В 1916 році навіть відкрилася Національна федерація селекціонерів бельгійського велетня. У сучасному суспільстві любов американців як і раніше віддана кроликам породи фландр. Бельгійських велетнів розводять у приватних господарствах, і вважаються дуже поширеною породою в наших регіонах

Стандарт породи

Зовні у тварин досить довге (завдовжки до 1 м) і мускулисте тіло, їх породу вважають найбільш великою м’ясною. Переважно у самців, але й у самок велика і широка шия, довгі (до 18 см), щільні, широкі і відстовбурчені вуха. Нижня сторона шиї у кролиць забезпечена складкою або підгруддям. Їх середня жива маса близько 6–7 кг, буває вони доходять до ваги в 12 кг. Порода розділена на ряд різновидів: сіро-заяча (їх масть найбільш поширена в наших краях, зовні вони схожі на диких польових зайців), темно-сірий вид (фландра даного типу можна порівняти з кенгуру) і, нарешті, дуже рідко, але зустрічаються і чорні особини з маленькими просвітленнями на животі і внутрішній частинах кінцівок.

Господарська характеристика

Кролиці цієї породи дуже плідні, за один виводок в середньому народжується 8–10 кроленят, які досить-таки швидко розвиваються і за короткий проміжок часу (приблизно 60 днів) набирають до двох кілограм. З недоліків – довга зрілість кролиці, їй потрібно 5–6 місяців, щоб знову бути готовою до запліднення, і грубість кістяка, відхід у якого становить до 60 %. Самці цієї породи можуть бути з успіхом використані при схрещуванні з дрібними породами. Найкраще порода пристосована до теплого і вологого клімату. Кролики не вимагають ретельного догляду за своїм хутром.