Гасконська

86
Гасконська Джерело: https://oferme.ru
Назва породи Гасконська Gascon
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ПП «Генетика і селекція» ДСП «ГСЦУ»

Історія

Гасконська породи була виведена на основі місцевої худоби у французьких Піренеях, де тварини набули свою виняткову невибагливість, що дозволяє ефективно використовувати бідну рослинність кам’янистих схилів крутих гір. Племінна книга породи була створена в 1894 році у Франції.

Приблизно 30 років тому основною метою селекційної роботи над породою стало збільшення виходу м’яса високої якості, при збереженні міцних ніг і копит. У Чехії перші гасконці були завезені в 1994 році для цільової програми науково-дослідного інституту тваринництва в Празі. Через деякий час порода набула великої популярності.

Стандарт породи

Масть світло сіра з короткою шерстю. Слизові оболонки чорні. Худоба має гарні продуктивними якості. Дорослі корови важать – 650 кг, бугаї – 1000 кг. Бики відгодовуються до маси – 600 кг без відкладень великої кількості жиру. Гасконів рекомендують використовувати для схрещування з м’ясною галловейською породою корів і хайленд.

Господарська характеристика

Тварини гасконської породи мають виняткову здатність до пересування і стійкість до сонячного опромінення. Крім цього, ця порода краще за інших переносить високі температури, а також різкі перепади температури і зміни в режимі харчування. Гасконці дуже невибагливі, крім того, для них характерні: легкість отелень, плодючість і довге життя, що є важливим для м’ясної породи з економічної точки зору. Також, гасконці відрізняються стійкістю і витривалістю, що дозволяє пасти худобу на полях з бідною рослинністю і схилах гір. Телята дуже життєздатні.Червоний Знак якості «гасконська яловичина: чиста порода – чистий смак», присвоєний в 1997 році, свідчить про офіційне визнання найвищої якості м’яса цієї породи.