Бургундські кролики вперше були виведені в 1914 році в області Франції під назвою Бургундія – звідси і пішла їх назва. Бургундська порода кроликів з’явилася в результаті схрещування каліфорнійської і новозеландської червоної порід. Найбільш поширена ця порода в Америці, Італії, Норвегії, Швеції, Данії, Фінляндії та Ісландії. У країнах СНД бургундські кролики з’явилися лише в 1991 році. До цього часу в США і країнах Європи бургундська порода вже давно прижилася і вважається однією з найбільш м’ясних порід.
Кролики бургундської породи мають витягнуте, але не довге тіло, коротку шию, широку спину і груди, широкий круп, також трохи витягнуту голову, ложковидні маленькі вуха довжиною до 14 см. Середня вага дорослої особини — 4–4,5 кг, але буває таке, що вага досягає п’яти з половиною кілограм. У них добре розвинені м’язи на задніх ногах, крижах і попереку. Бургундські кролики мають дуже красиве і незвичайне хутряне забарвлення. Воно у них розподілено рівномірно по всій шкірці і має світло-бурий колір, з відтінками червоного. Занадто світлі відтінки кольору є недоліком. Хутро бургундських кроликів коротке, щільне і грубувате, але, незважаючи на це, воно особливо цінне на ринку.
Бургундська порода дуже скоростигла – ваги і розміру дорослої особини кролики досягаю приблизно за 4 місяці. Кролики відрізняються великою плодючістю. За один пологи самка народжує від 10 до 12 кроленят. При правильному догляді бургундські кролики можуть відтворювати 40–50 особин на рік.
Живуть вони близько десяти років. Також ця порода вирізняється з-поміж інших хорошим імунітетом. Молоді особини бургундської породи стійки до кишкових захворювань, які є найбільш згубними для всіх видів кроликів. Температура здорового бургундського кролика — 38,5–39,5 градусів, пульс — 120–150 ударів в хвилину.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.