Гавана

420
Гавана Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Гавана Havana
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Співвідносити назву породи зі столицею Куби – помилка. За ім’я відповідальний багатий шоколадний колір, подібний кубинських сигар, а за саму породу – пан випадок. Гавана з’явилася в невеликому голландської селі недалеко від міста Утрехт в 1898 році. Власник кролячій ферми на прізвище Хондерс запустив недавно придбаних кролів датської породи в сарай до свого змішаного поголів’я. Один з самців покрив чорно-білу самку, і в посліді несподівано з’явилися кроленята шоколадного окрасу. Через ефектний насичений колір шубки фермер зберіг це потомство для подальшого розведення. Перші кролики гавана темно-каштанового кольору з червонуватим бобровим відтінком важили близько 3,5 кг. На початку 1900 років нова порода швидко поширилася по Європі, потрапивши в Німеччину і в Швейцарії. У 1909 році кролики гавана були показані на виставці у Великобританії, а в 1920 році там же був заснований перший клуб підтримки породи. У наступні 30 років порода отримала дві форми – велику і малу. У 1960 році була отримано і стандартизовано блакитне забарвлення, в 1980 році – чорне, і зовсім недавно, в 2007 році, – плямиста супер модна форма.

У 1934 році, в Індіані, інший випадок привів до появи сатиновою варіації гаван, з яких пізніше була розвинена і закріплена ще одна чудова порода – сатіни.

Стандарт породи

Кремезно – компактні кролики, статура лита. Короткий тулуб міцно збитий, верхня лінія описує близьку до півкола пологу криву від підстави вух до хвоста.

Якщо дивитися на кролика гавана зверху, можна спостерігати рівномірне конусоподібне звуження від крупа до плечей. При цьому не повинно бути занадто звужених, незграбних або випирають частин. Голова велика, довгаста з характерним виразним профілем. Очі великі, яскраві. Вуха довгі, близько посаджені – можуть торкатися один одного. Дорослі особини важать від 2 до 2,8 кг, ідеальна вага – 2,3 – 2,5 кг. Загальний вигляд породи гавана – лощений присадкуватий кролик, частіше темно-коричневого забарвлення.

Особливість породи – видатне еластичне хутро флайбек. Гавани не відрізняються сяйвом як міні сатин або яскравим чепуристим хутром чорно-білих датських кроликів. Перевагою їхньої шубки є внутрішній глибокий лоск. Забарвлення може бути: шоколадне, чорне, блакитне і плямистий. Але все ж візитною карткою породи залишається шоколадний колір. Шоколадний – колір гіркого шоколаду, лискучий глибоким блиском, у поверхні шкіри переходить в темно-сизий. Очі темно-карі з рубіновим відтінком. Чорний – теплий колір, рівномірно покриває все тіло і забарвлює шерсть максимально глибоко, ближче до шкіри змішується з темно-блакитним тоном підшерстя. Очі темно-карі.

Блакитний – блакитно-сизий колір забарвлює волосся по всій довжині, і переходить в темний матовий відтінок у самої шкіри. Очі сіро-блакитні.

Плямистий – основне забарвлення білий з чорними, блакитними або шоколадними плямами. Забарвлені ділянки якомога більш насиченого кольору, без інших відтінків і білих волосків.

Господарська характеристика

Кролики гавана відомі своїм невимушеною, доброзичливою поведінкою.

Живуть кролики гавана 8–10 років. Якщо надати їм можливість вільно рухатися, повноцінне, помірне годування без надмірностей і доброзичливе спілкування, термін життя подовжиться до 12 років. Кролики дуже кмітливі, мають живий і яскравий характер.

Зовнішність кращих представників цієї породи досконала і може підкорити будь-якого, навіть самого досвідченого заводчика.