Дейлінар

172
Дейлінар Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Дейлінар Delinar
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Виведені дейлінари в Голландії, в місті Дейл, звідки і пішла назва. Заводчик на прізвище Ріддерхоф представив світові нову породу на початку 1930-х років, так ніколи і не повідомивши, які саме породи були використані при схрещуванні.

І все ж більшість експертів переконані, що це були стандартна шиншила, червоний новозеландський кролик і бельгійський заєць. Саме останній, на думку фахівців, надав дейлінару неперевершений колорит.

У Голландії порода отримала стандарт вже в 1940 році, дивом збереглася протягом воєнних років, і поширилася по Європі лише через тридцять років, отримавши британський стандарт ще пізніше – в кінці 1980-х років.

Стандарт породи

Міцний збитий кролик середнього розміру, вага дорослих особин 2,5–3 кг. Тулуб компактний, мускулистий, без пухкості і в’ялих складок. Передні ноги короткі, через що кролик здається приземистим. Груди широкі, спина рівна, задня частина округла і добре розвинена.

Голова у самців велика, у самок більш витончена, посаджена низько на майже непомітну шию. Вуха міцні, розташовані вертикально, довжиною близько 11 см.

Забарвлення хутра – багатий червоний агуті з характерним нерівномірним чорним тікірованням кінчиків волосся, що створює хвилясті макрелі. Дейлінарам притаманний дивовижний теплий, спокійний блиск шубки, який є ще одним з характерних ознак породи. Живіт кремового або пісочно-червоного кольору, внутрішня поверхня задніх ніг кремово-коричнева. Груди світліші ніж решта тіла, червоно-коричневого тону. Лінія щелепи, окуляри, ніс, внутрішня частина вух, кінчики ніг і низ хвоста жовтувато-коричневого кольору, вуха окантовані чорним.

Господарська характеристика

Заводчики описують дейлінарів як дуже живих, доброзичливих і поступливих тварин. З огляду на ці властивості, невеликий розмір і приголомшливу зовнішність, цей красивий кролик може стати чудовим домашнім вихованцем.

Однак любителю слід пам’ятати про його активний й відкритий характер і убезпечити життєвий простір. У той же час непосидючі вихованці бувають трохи навіжені і полохливі, тому з ними поводяться рівно, спокійно і ласкаво.