Каліфорнійська

5043
Каліфорнійська Джерело: kroliki.pp.ua
Назва породи Каліфорнійська Californian
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Кролікофф» ТОВ «Український племінний кролівницький комплекс»

Історія

В 1920 році жителі США вперше почули про таку породу як каліфорнійські кролі. Виведена вона була уродженцем Каліфорнії американцем по імені Джордж Вест. Споконвічно порода вважалася гібридною, однак згодом про каліфорнійських кролів стало прийнято говорити як про самостійну породу. Усі наявні позитивні якості кролики даної породи успадкували від своїх предків: радянської шиншили, новозеландської білої й російська горностаєва. Метою подібного схрещування було одержання скоростиглої породи із прекрасним хутром. Порода набула широкого розповсюдження в усіх регіонах України і налічує близько 8–10 тис. маточного поголів’я.

Стандарт породи

Для представників каліфорнійської породи характерне особливе офарблення, що відрізняє їх від кролів інших порід. Основне офарблення вовни тварини – біле, хвіст, вуха, лабети й ніс пофарбовані в чорний колір. Плями повинні бути яскраво окреслені з рівними й чіткими границями. Ока в каліфорнійських кролів звичайно червоного кольору. Це кролі з добре розвиненим і злагодженим тілом циліндричної форми й короткою шиєю. Лабети в представників даної породи так само короткі й дуже товсті. У загальному й цілому порода ідеально відповідає всім критеріям м’ясних порід. Іноді зустрічаються кролики із плямами шоколадного або бузково-блакитного кольору.

Господарська характеристики

Новонароджені кроленята важать усього 45 грам, але вже до 1,5–2 місяця при гарному і якісному харчуванні набирають до 2–х кілограм. До 4-х місяців ці показники зростають до 3- х кілограм. П’яти-місячні кроленята важать 3,5–3,7 кілограм. Після досягнення даного віку кролики знижують темпи набору ваги, і звичайно в цей час їх починають використовувати за призначенням. Свою повну й остаточну вагу «каліфорнійці» набирають до 7 місяців з показниками, що коливаються на рівні 4,5–7 кілограм. Статева зрілість у них наступає вже до 5 місяців, після чого вони з легкістю вступають у злучки. Одна кролиця в одному окролі може принести до 8–10 кроленят. Таким чином, за один вдалий рік ви зможете одержати до 35–40 кроленят. Особливо відзначають материнські якості кролиць і їх підвищену молочність. Тварини, використовувані в якості виробників, живуть до п’яти років.