Карликовий Хотот

324
Карликовий Хотот Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Карликовий Хотот Dwarf Hothot
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Розглядати історію карликового хотота неможливо, не згадавши про появу його попередника -білого хотота. Все почалося у Франції початку XX століття в Нормандському муніципалітеті Ото-ан-Ож, перекручена назва якого і стала ім’ям нової породи.Французька баронеса Євгена Бернард гаряче захоплювалася кролівництвом і у 1902 році баронеса схрестила чекерда з білими кроликами віденської породи і білими фландрії. Прогрес був дуже повільним, і селекціонер поступово відбирала найменш забарвлених особин, провівши в цілому більше 500 схрещувань. В результаті до 1912 року були отримані білі кролики з маркуванням у вигляді чорної обведення навколо очей, яку сама селекціонер вважала недоліком.

Під час Другої світової війни поголів’я породи білих хототів на території Європи було практично знищено. І тільки в 1978 році заводчику з Техасу Бобу Уїтмену вдалося роздобути і привезти додому вісім особин цінної породи. Він і його соратники почали вдосконалювати породу, схрещуючи хототів з білими особинами кращих порід – бевернського, новозеландський і сатин. В значній мірі заводчики досягли успіху в своєму завданню, поліпшивши стійкість і статуру породи.

Стандарт породи

Маленький кролик з круглою головою, короткими завзятими вушками, життєрадісним характером і білим забарвленням, за винятком чорних очей і вузькою підводкою навколо них

Серед усіх порід декоративних кроликів мініатюрні карликові хототи є одними з найменших. Тулуб карликового хотота компактний, округлий, ширина плечей дорівнює ширині крупа, неприпустимо звуження форми тіла у вигляді конуса, западини або незграбні виступи. Верхня лінія тіла полого піднімається від основи голови до верхньої точки крупа, спускаючись вниз до хвоста, формуючи правильне півколо. Широка голова карликових хототів посаджена не так високо. Шия майже непомітна. Вуха прямостоячі, пружні, правильної V-подібної форми, довжиною до 7 см, можуть торкатися один одного. Мордочка повна, округла, трохи плеската спереду. Хутро типу роллбек, дуже гладке і еластичне. Основне забарвлення – найчистіший білий колір з єдиним проявом іншого забарвлення у вузьких смужках навколо яскравих карих очей. Ідеальна ширина підводки – 3 мм.

Стандартний колір підводки – чорний, максимально темного і насиченого відтінку.

Господарська характеристика

Карликові хототи класифікуються як мала порода, з вагою дорослих кроликів до 1,36 кг (ідеальна вага 1,1 кг). Молоді тварини віком до 6 місяців допускаються до участі у виставках, якщо важать в межах 0,5 -1,13 кг.

Карликові хототи, генетично близькі до іншої карликової породи – нідерландських карликових кроликів, живуть 6 – 8 років. При правильному харчуванні, ретельному догляді, ласкавому, уважному догляді і вчасно проведених профілактичних заходах термін життя представників породи може скласти до 10 років.

Кролики ласкаві, розумні, грайливі, перебуваючи в компанії людини з юного віку, вони стають зовсім ручними. Ці карликові кролики — любителі пустувати, грати будь-якими, найпростішими іграшками або домашніми речами, бігати і несподівано високо підстрибувати. Вони потребують постійної уваги власника, повертаючи це увагу стократ любов’ю і відданістю.