Міні Сатин

Міні Сатин
nashi-kroliki.comМіні Сатин

Назва породи

Міні Сатин (Mini Satin)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Вперше дію гена sa проявилося в посліді кроликів породи гавана в 1932 році. В результаті мутації оболонка волосся стала напівпрозорою і шерстка отримала сяючий ефект, за що майбутню породу і сам ген назвали сатином (атласом). У природі мутації не рідкість і кролик сатин – не єдина порода, отримана випадковим чином і потім закріплена ретельної селекційною роботою. В 1932 році, заводчик Гаван Уолтер Хьюї відібрав унікальних кроликів і вже через два роки пред’явив світу нову версію породи, яка викликала справжній переполох і була названа сатинові гаваною. Інші заводчики гаван були обурені нерівними умовами на виставках – нова версія породи була яскравіше і привабливіше, ніж звичайні особини. Пізніше були отримані кілька кольорових варіацій, але визнання з боку виробників хутра нова лінія не отримала – шерсть була надто тонкою.

Інший американський заводчик на прізвище Прайс поліпшив породу, додавши в неї кров білих новозеландських кролів. До 1938 року були отримані альбіноси з відтінком слонової кістки, – такий тон з’явився під впливом гена sa, який відповідальний за напівпрозору структуру волоса. Незабаром красиві кролики потрапили до Великобританії, викликавши величезний інтерес у заводчиків. Селекціонери почали виводити лінії інших забарвлень, схрестивши сатин з рексом.

У 1970 роках селекціонери почали роботу над отриманням малої версії сатин, розраховуючи, що блискучі колоритні маленькі кролики будуть мати успіх. Вперше за цю складну і трудомістку задачу взялася Аріель Хейс з Трої, що в Мічигані.

Заводчиця схрестила сатин з польськими кроликами, отримавши лінію з вагою дорослих особин до 2 кг і назвавши її сатинами. Інший заводчик Д. Лі Коллінз знову зробив спробу домогтися визнання міні сатин. Він працював над поліпшенням породи і закріпленням властивостей більш семи років і в підсумку його блискучі кролики удостоїлися отримання заповітного сертифіката. У 2005 році, порода була визнана Американською асоціацією кролівників. В Європі міні сатин називають карликовими сатин. Для більшості європейських заводчиків це не окрема порода, а один з підвидів нідерландського карликового кролика з атласним хутром.

Стандарт породи

Маленькі кролики сатини відрізняються компактною статурою. Верхня лінія тіла описує правильне півколо, починаючись біля основи вух і плавно ниспадая з найвищої точки спини до хвоста. Плечі, середня частина і круп рівні по ширині, тіло глибоке і рівне, без звужень, гострих або незграбних виступів. Коротка шия захована, у дорослих самок допустимо виразне підгруддя. Голова невелика, довгаста. Прямостоячі щільні вуха короткі – до 9 см завдовжки, можуть стикатися одне з одним, вкриті густою шерстю. Вага дорослих особин старше шести місяців — 1,5–2,2 кг, ідеальна вага – 1,8 кг. Загальний вигляд – щільний маленький кролик з атласною сяючою шерстю. Блискуче хутро, такий ефект дають бульбашки повітря в стрижні волосся. Напівпрозора оболонка пропускає світло, яскраво висвітлюючи пігмент. Першою забарвленням, в якій були отримані Сатіни, стала біла – ніжна, з кремовим відтінком, глянцева. Потім кролики набули ще сім неймовірних забарвлень: чорний, шиншиловий, шоколадний, видри, червоний, сіамський і опаловий кольори.

Господарська характеристика

Середній термін життя породистих кролів сатин — 6–8 років. Для збереження здоров’я вихованців до похилого віку вирішальними умовами є правильне харчування, щеплення і обов’язковий щоденний моціон.

Крім того, якщо власник не планує розводити породу, домашніх вихованців кроликів обох статей бажано каструвати (стерилізувати), що поліпшить якість і тривалість життя. Кролики міні сатин – досить нова декоративна порода, деякі лінії відрізняються нестійким, навіженим, іноді грубуватим поведінкою. Селекціонери працюють над поліпшенням темпераменту кроликів і багато в чому досягли успіху у вирішенні цього завдання.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus