Сатин

185
Сатин Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Сатин Satin
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Український племінний кролівницький комплекс»

Історія

Вперше дивовижна шерстка була помічена в 1932 році в посліді гаван, що містяться в крільчатнику Уолтера Хьюї з Індіани, США. Заводчик вирішив закріпити якість інбридингом – близькоспоріднених схрещуванням і йому це цілком вдалося. Тоді Американська федерація заводчиків гаван вирішила підтримати сатинових гаван як свою власну лінію. Зусиллями багатьох кролівників вона була поліпшена і доведена до відмінного комерційного статури і ваги. Селекціонер з Арізони схрестив її з популярною новозеландській породою, отримавши забарвлення слонової кістки, пізніше розвиненн в сіамський.

У 1956 році порода була визнана офіційно. Першим затвердженим кольором був саме сіамський, незабаром пішли й інші. З тих пір сатиновий хутро було отримано і в інших породах, в Європі з’явилися міні сатіни, ангорські сатіни, карликові сатіни, в Австралії – сатиновий міні рекс.

Стандарт породи

У кращих особин сатін практично досконалий комерційний тип статури: круто вигнута дугою верхня лінія тіла при погляді збоку, щільна, лита мускулатура. Тулуб широкий, з великою головою і середнього розміру міцними вухами. Вага дорослих самців 3,8–4,8 кг, самки трохи крупніші – до 5 кг.

Порода представлена ​​рядом ефектних забарвлень: чорний, блакитний, каліфорнійський, шиншиловий, шоколадний, червоний, білий, плямистий, а також видри – чорною, блакитний, шоколадної, лілового. Крім того існують деякі оригінальні забарвлення, властиві тільки сатин – мідний, багатий відтінок якого викликаний дією гена модифікатора червоного і сіамський, отриманий комбінацією гена шиншили і гена-обмежувача кольору.

Господарська характеристика

Сяюче атласе хутро, як і у деяких ліній морських свинок і кішок, обумовлено дією гена sa, який викликає витончення стрижня волоса, результатом чого є чудова шовковиста текстура. Крім того, оболонка волоса наповнена дрібними бульбашками повітря, що робить її напівпрозорою. В результаті світло проникає крізь оболонку, висвічує пігмент і надає хутру помітне яскраве сяйво. Особливо вражає неймовірний блиск і яскравість вовни сатин при хорошому денному освітленні. Ідеальна довжина волокон — 2,5–2,8 см, що є нормальним для звичайних порід. Сатин це спокійні і добродушні кролики. При правильному, м’якому зверненні, виростають ласкавими, грайливими тваринами, люблять спілкування і чудово ладнають з дітьми.