Сірий велетень

3208
Сірий велетень Джерело: kroliki.pp.ua/
Назва породи Сірий велетень Gray giant
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ПОПС «Личківське звірогосподарство» ПРАТ «СГП «Селекція-Племресурси»

Історія

Сірий велетень – порода м’ясо-шкуркового напряму, виведена колективом робітників AT «Петрівське» Полтавської області під керівництвом талановитого зоотехніка О. Й. Каплевського, а також у колгоспах України і Московської області.

Виведена в результаті відтворювального схрещування місцевих кролів з завезеними кролями породи фландр при застосуванні спрямованого на закріплення селекційних ознак (великої ваги, міцної конституції) добору і підбору. Порода затверджена в 1952 р. і найбільш розповсюджена в господарствах України. Чисельність маточного поголів’я становить близько 145 тис. або 45 % від усіх порід.

Стандарт породи

Довжина тіла дорослих тварин – 59–66 см, обхват грудей – 35–40 см. Середня жива маса кролів – 4,9 кг (від 4,4 до 7,3 кг). Забарвлення волосяного покриву чотирьох різновидностей: сіро-заяче, темно-сіре, залізно-сіре і чорне. При роздуванні хутра у розетці чітко видно п’ять зон. Біля кореня волос блакитний, потім жовтуватий, вище – темно-рудий, далі – світлий з жовтуватим відтінком і у верхній зоні – чорний. Живіт і нижня частина хвоста вкриті білим з блакитним відтінком підшерстям.

Для кролів цієї породи характерна міцна будова тіла (іноді грубувата) і добре розвинений, масивний кістяк. Голова велика, у самців більш округла, у самок витягнута, вуха широкі й довгі, розходяться вгорі. На підгрудді у самок є шкірна складка. Груди широкі й глибокі, з невеликим підгруддям, спина видовжена, пряма і широка, широкий і округлий круп, ноги товсті, міцні й прямі.

Господарська характеристики

Самки цієї породи кролів дуже молочні й плідні. У середньому в одному окролі кролиця може принести вісім кроленят, але іноді бувають випадки, що число дитинчат досягало 14 штук. Великий плюс у самок сірого велетня в тому, що вони не їдять своє потомство.

Як правило, кроленята народжуються вагою 81 грам. Якщо їх харчування складається з напів концентратного корму, то у віці двох місяців вага складе 1,5 кг, у три місяці – 2 кг, а в чотири – 2,6 кг. А якщо тварини будуть вживати корми з високою нормою протеїну, то показники ваги будуть трохи іншими: у два місяці кролик буде важити 1,6 кг, у три – 2,2 кг. За таких умов забійних вихід буде становити 55 % і 57 %.