Срібляста куниця

Срібляста куниця
nashi-kroliki.comСрібляста куниця

Назва породи

Срібляста куниця (Silver marten)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

ВРХ

Компанії племрепродуктори

Історія

Блискуче, щільне хутро флайбек вишуканого забарвлення настільки красиве, що вражає як сторонніх глядачів, так і знавців. З плином часу забарвлення передали і іншим породам, але таке виняткове поєднання глянцевої шубки і компактного округлого тіла присутня тільки в оригінальній лінії. Вперше незвично забарвлені кроленята з’явилися у виводку стандартної шиншили, яка була схрещена з чорно-вогняним кроликом тан заводчиком з Великобританії. Сталося це в 1920-х роках, і селекціонер розраховував поліпшити своїх шиншилл. У той час у кролівників було недостатньо знань в сфері генетики, і автор нової видатної лінії не усвідомлював, що впровадив рецесивний ген схеми забарвлення тан до своїх шиншил забарвлення агуті.

Минуло небагато часу і носії генів тан були схрещені між собою, і тут же з’явилися сріблясті куниці, незабаром визнані в Європі, а через кілька років підкорили Америку. Першими описаними в американському стандарті варіаціями були чорна і шоколадна.

Стандарт породи

Срібляста куниця – один з найменших кроликів, що відносяться до комерційного типу, ідеальна вага дорослої особини – всього 3,5 кг. Форма тіла близька до властивої каліфорнійців, але тулуб значно коротший.

Гладке мускулисте тіло не повинно бути громіздким і важким, швидше округлим, гармонійно розвиненим. При правильній посадці тварини верхня лінія описує дугу у вигляді півсфери. Щільні, з добре розвиненими м’язами кролики часто здаються більшими, ніж вони є насправді.

Основний колір – темний, багатий тон, який виділяється ще більш контрастно за рахунок сріблясто-білого відтінку нижньої частини тіла. Існують наступні забарвлення – чорне, блакитне, шоколадне або соболя, яке насправді є чудово відтіненим кольором сепії. Сьогодні розвивається незвичайна бузкова форма. Світле маркування поширюється на живіт, лінію щелепи, нижню частину хвоста, ніздрі і вузькі круглі окуляри. Крім того на темному тлі нижньої частини тулуба присутнє біле тікірування, що посилюється до лінії живота. Це елемент забарвлення властивий даній лінії, який не слід плутати з посрібленням шубки у інших сріблястих порід.

Схема забарвлення сріблястої куниці насправді абсолютно та ж, що і у чорно-вогняного кролика тан. Відмінність лише в тому, що у куниці присутній ген шиншили, тобто жовтий фактор кольору тан тут змінений на білий.

Господарська характеристика

Це назва забарвлення і породи, причому саме порода з’явилася першою, а потім ефектний, привабливий окрас додали нідерландські карликові, джерсі вули і карликовим рексам. Таке запозичення забарвлення в історії кролівництва відбувалося не раз, тому прикладом – лілак, американський соболь, стандартна шиншила і гавана.

Все це породи, з яких почався процес мутації, поява нового кольору, а потім їх гени були передані вже визнаним лініям для отримання незвичайних варіацій.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus