Голштинська

7748
Голштинська порода Джерело: https://uk.wikipedia.org
Назва породи Голштинська Holstein
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочні
Компанії племрепродуктори ТОВ СГП «Агрос-Віста» ТОВ «Племінний завод «Агро-Регіон»

Історія

Над створенням голштино-фризької (так ще називають цю породу) ВРХ працювали канадські й американські фермери, які проводили інтенсивні селективні розробки. Вони вдосконалювали насамперед якості молочної породи: швидкість віддачі молока, стійкість імунітету, побудову кінцівок, масу тіла та адаптаційні властивості. Фермери прагнули створити породу ВРХ з одним конкретним напрямком — молочним, а також корів, які добре пристосовані до механічного доїння.

В останні роки вона набула широкого розповсюдження в світі. Масиви цієї худоби є в Японії, Німеччині, Югославії, Аргентині, Бразилії, Колумбії, Мексиці, Чилі, Англії, Індії, на Кубі. Провідне місце з розведення цієї високопродуктивної породи займають США та Канада.

Стандарт породи  

Тварини голштинської породи мають виключно чорно-білу масть. Шерсть коротка блискуча з плямами різного розміру та колірного співвідношення.

Голштинкам притаманні характеристики, типові для молочної худоби. Силует можна вписати в трикутник, шия вузька, грудна клітка вигнута в задній частині, ребра розташовані косо, а проміжки між ними досить великі. Кінцівки подовжені й широко розставлені. Вим’я високо підвішене, але підтягнуте, з чітко виділеними венами, глибоке і дуже ємне. Частини вимені у голштинської корови повинні бути чітко розділені порівну по видимій лінії, соски розташовані вертикально. У кращих екземплярів цього виду вим’я має форму чаші.

Для породи характерні глибокі груди – 83-86 см, ширина грудей становить в середньому 64 см. Маса корів становить 650-700 кг, висота в холці 142-145 см, бугаїв відповідно — 1100-1200 кг і 160-165 см.

Господарська характеристика

Голштинським коровам належать усі світові рекорди надою й виходу молочного жиру. Продуктивність може досягати рівня 5500-11000 кг молока з вмістом жиру 3,9-4,2% і 3,2-3,6% білка.

Молодняк характеризується високою інтенсивністю росту, а вибракувані дорослі тварини — високою здатністю до відгодівлі. М’ясні якості у цього виду великої рогатої худоби вважаються гарними. Забійний вихід становить 55-60%.

Голштинська порода корів досить вимоглива до умов утримання. Продуктивність безпосередньо залежить від раціону. Але з високою продуктивністю пов’язані й типові хвороби. Худоба не належить до групи довговічних тварин.