Тан

479
Тан Джерело: nashi-kroliki.com/
Назва породи Тан Tan
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Племінне СП ЕЛІТ Кріль»

Історія

Чорно-вогняний кролик або тан представляє особливий арочний тип статури.

Незвичайні привабливі чорно-вогняні особини були виявлені в дикій колонії кроликів в Англії пізніх 1880-х років. Оригінальне забарвлення було чорним, але як тільки лінію придбали заводчики, скоро була виведена і блакитна варіація. Вже в 1891 році був створений перший клуб любителів породи чорно-вогняного кролика тан в Англії, сьогодні став національним. До Першої світової війни існували тільки дві форми породи чорно-вогняного кролика, а в 1920 році розвинули і шоколадну, ймовірно, змішуванням чорної варіації з іншою чудовою породою гавани. Шоколадне і блакитне забарвлення неминуче дали лілове, яке було закріплене і затверджене через деякий час.

Стандарт породи

Чорно-вогняний кролик підтягнутий, високо стоїть на виставковому столі і граціозно виконує обов’язкову пробіжку. У нього великі, рухливі, вертикально посаджені вуха. Гладка мускулиста спина круто вигнута дугою, при цьому животик підтягнутий, а весь тулуб міцно посаджено на довгих сильних ногах.

Відносять породу до категорії малих, з вагою дорослих самців в межах 1,8–2,5 кг і самок – до 2,8 кг. Хутро блискуче, глянцеве, коротке, типу флайбек.

У забарвленні породи чорно-вогняний кролик є помітне поєднання червоно-помаранчевих акцентів і темного фону тулуба. Колір спини, боків і голови може бути чорним, шоколадним, блакитним або фіолетовим, причому кожен з цих кольорів набагато більш насиченіший і темніший, ніж ті ж кольори у інших порід.

Маркування породи у вигляді помаранчевих підпалів присутні на животі, грудях, нижній частини живота, внутрішній поверхні вух, лінії щелепи, ніздрях, навколо очей і на потилиці.

Господарська характеристика

Яка б не була прекрасна порода чорно-вогняний тан, все ж вона, як і інші лінії арочного типу, наприклад, бельгійський зайці, являє собою справжній виклик для заводчика. Для цих вихованців обов’язкове терпляче виховання для життя в будинку і тривале навчання, щоб правильно показати їх на виставці.

Чорно-вогняний кролик активний, темпераментний і для його змісту необхідна велика клітка з вигулом і можливістю регулярних прогулянок або вольєр.

З іншого боку, величезна перевага – генетично закладене «правильне» забарвлення, що дозволяє виростити ідеального представника породи практично з будь-якого кролика в виводку. Цю обставину особливо оцінять заводчики, змучені отриманням виставкових англійських плямистих, рейнських кроликів або строкача.