Тріанта

Тріанта
nashi-kroliki.comТріанта

Назва породи

Тріанта (Trianta)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Радісний помаранчевий колір, блискуче м’яке хутро, плюшева чарівна зовнішність – все це привертає увагу до тріант – недавно відкритої світу декоративної породі. У кроликів лагідний, спокійний характер, що робить їх чудовими вихованцями для дому та улюбленцями всієї родини. Досить нова порода для світової спільноти кролівників була відома в Голландії ще до Другої світової війни. Історія її появи, збереження і розвитку сповнена драматизму, тому заслуговує докладного викладу.

Почати слід з того, що Голландська королівська династія була відома під ім’ям «Будинок Оранських», кольором якого був помаранчевий. У бурхливі 30-ті роки минулого століття шкільний учитель Г. Андре вирішив проявити свою лояльність королівській родині, засадив весь палісадник помаранчевими квітами і розробивши породу неймовірно красивих апельсинових кроликів. Відомо, що для цього він використовував чорних танів, гаван, і черепахового кольору папільонів.

Заводчик проживав в провінції, званої в той час дентре, нову породу за співзвучністю із колишнім найменуванням регіону назвав тріант, і вона була визнана Голландською асоціацією кролівників 1 травня 1940 року.

Уже після війни цінні для голландських заводчиків помаранчеві кролики виявилися в Східній Німеччині. Доставити їх легально в Західну Європу не було ніякої можливості. У той же самий час любителі зі Східної Німеччини хотіли отримати голландських білоголових голубів. Якраз тоді між Східною Німеччиною і Голландією була укладена домовленість про взаємний обмін останками загиблих солдат. Відчайдушні заводчики використовували цю ситуацію і зробили ризикований обмін, помістивши кілька птахів і пару десятків запліднених яєць в ті самі машини, а в зворотньому напрямку були відправлені три безцінних кролика. У 1976 році на батьківщині тріант з’явився спеціалізований клуб любителів відродженої породи, а потім вона поширилася по всьому світу, знаходячи все нових і нових шанувальників.

Стандарт породи

Тріанта подібна типом тіла і вагою до стандартної шиншили або лілового кролика. Вага дорослих особин коливається в межах 1,8–2,7 кг. Статура компактна, шия коротка, голова кругла з пухкими щічками. При погляді збоку верхня лінія тіла піднімається гладкою пологої дугою від плечей до стегон, потім так само поступово спускаючись до хвоста. Хутро у кролика роллбек, що означає поступове повернення шерстинок на колишнє місце, повільний «відкат», якщо погладити кролика проти шерсті.

Господарська характеристика

Особлива характеристика – яскравий червоно-помаранчевий, вогняний колір. Забарвлення має бути розподілене рівномірно по всьому тілу, і глибоко уздовж шерстинок аж до підшерстя. Колір живота, знизу хвоста і кола навколо очей можуть бути трохи більше світлого відтінку. Очі – темно-карі.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus