Назва породи | Шиншила Стандартна Chinchilla Standard |
Тип тварини | Кролі |
Напрямок | Хутрові - хутрові |
Компанії племрепродуктори | ТОВ «Агрофірма «Ранчо» ФГ «Азовська кролеферма» |
Шиншила стандартна – водночас дуже красива й найважливіша порода в історії кролівництва, саме від неї були виведені інші ефектні шиншилові породи. Особлива зовнішня ознака стандартної шиншили – щільне хутро роллбек, волокна якого пофарбовані хвилями, що переходять одна в іншу смугами чорного й білого кольорів, що дає приголомшливий шиншиловий ефект. Стандартна варіація шиншил з’явилася першою. Вона є попередником усіх інших шиншилових порід, до того ж її оригінальне забарвлення було надано деяким іншим лініям. Це забарвлення вперше з’явилося у Франції, в 1919 році. Автор породи, французький заводчик М. Дубовський здійснив складне схрещування – схрестив диких сірих кроликів, блакитного бевернского й гімалайського. Отримане потомство було знову схрещено між собою, і так була створена стандартна шиншила. У ту ж секунду, як були показані перші кролики з дивно пофарбованою шубкою, заводчики високо оцінили колір і якість хутра, нова порода стала сенсацією і викликала величезний інтерес у Європі. Але це було все ж досить м’якою реакцією в порівнянні з тим успіхом, який шиншила справила в Америці – наступного після бельгійського зайця. Швидко виникли підприємства з розведення породистих кролів для реалізації їх населенню. Тисячі й тисячі особин були зареєстровані в 1920-і роки організацією, якій у майбутньому мали стати Американською асоціацією кролівництва. Менi ніж за 10 років після визнання видатної лінії, в Америці на її основі були створені й затверджені ще дві шиншилові породи – американська й гігантська. У 1927 році вихідну форму завезли в Радянський Союз, і протягом кількох десятиліть розроблялася і створювалася, а потім в 1963 році була зареєстрована радянська шиншила.
Дорослі самці важать в межах 2,2–3,2 кг, самки важчі – до 3,5 кг. Тип статури – компактний, з повними плечима і стегнами.Загалом це гармонійно розвинений кролик, що відрізняється в міру глибоким, широким тілом і округлої, похило спадаючої від крупа до хвоста верхньої лінієї. Вуха щільні, вертикально розташовані, з більш темним забарвленням кінчиків. Хутро шиншилового забарвлення виявляє свій неймовірний ефект завдяки особливому розташуванню смуг, що забарвлюють волосся – саме чергування темних і світлих кольорів, доповнене чорними кінчиками остьових волосків, створило це гарне поєднання, подібне забарвленням гризуна шиншили довгохвостої.
Цей смугастий окрас волокон шерсті привів до неймовірної популярності породи кролів стандартна шиншила на початку XX ст/, яка в Америці навіть перевершила ажіотаж із приводу бельгійського зайця.
Середня вага робить кроликів зручними в утриманні та догляді, на відміну від важких гігантів або занадто маленьких і делікатних дрібних порід. Це чудова порода для утримання в домашніх умовах – у стандартної шиншили спокійний, поступливий характер, що робить її чудовим вихованцем, у рівній мірі прихильним до дітей і дорослих.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.