Афганська

229
Афганська Джерело: geomedia.top
Назва породи Афганська Vulpes cana
Тип тварини Лисиці
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Ця лисичка теж представниця роду лисиці. Мешкає на Близькому Сході аж до Афганістану. Афганська лисиця не боїться спекотного клімату, її можна зустріти як в горах, так і в найбільш посушливих областях, наприклад на території Мертвого моря. Ця представниця лисячого роду не може похвалитися великими розмірами і яскравим забарвленням, зате її довгий хвіст з густим хутром, по довжині дорівнює тілу, і привертає увагу до її зовнішнього екстер’єру.

Стандарт породи

Висота лисиць не перевищує 30 см, а довжина тіла коливається від 45 до 55 см, при вазі в 1,5–3 кг. Тварина має невелику витончену голову з коротенькою і загостреною мордочкою, на якій симетрично один одному простягається від очей до верхньої губі чорного кольору., смуга. Природа нагородивши цю лисицю великими вухами, які служать їй не тільки органом слуху, але і тепловідводом у спекотну погоду, позбавила її захисного густого шару волосся, що покриває подушки лап у всіх видів пустельних лисиць, захищаючи від гарячого піску. Влітку хутро лисиці покрите непримітним сталевим кольором з світлуватою смугою під  горловиною і животом. В залежності від місця проживання тварини можуть бути русявими або майже чорними. А взимку шуба афганської лисиці забарвлюється в іржаво-коричневий колір, з сірим підшерстком чорного кольору остьовими волосками. На вигляд дуже оксамитовий і пишний.

Господарська характеристика

Харчування афганської лисиці порядком відрізняється від інших видів. Крім комах і гризунів, рослинний корм грає важливу роль в її житті. В «любові» ці лисички непостійні, і пару утворюють лише на період шлюбного сезону. В турботі про потомство велику роль відводиться самиці. Самець же може виконувати лише охоронну функцію лігва. Вагітність лисиці триває близько 2 місяців, у порівнянні зі звичайною лисичкою і навіть лисицею корсаком, який не відрізняється в розмірах, афганська лисиця має низьку плодючість. На світ з’являється 1–3 дитинчат, рідше троє.