Джерсійська

3351
Джерсійська порода Джерело: wikipedia.org
Назва породи Джерсійська Jersey
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочні
Компанії племрепродуктори ДП «Дан-Мілк»

Історія

Джерсійська порода корів - одна з найдавніших. Свою назву отримала від імені острова Джерсі, що розташувався в протоці Ла-Манш між материковою Францією та острівною Англією. Як типовий представник молочного напряму джерсійська худоба з`явилася в результаті схрещування кількох порід. В умовах острівного клімату, де є прекрасні зелені пасовища, розведення корів процвітало. З їхнього жирного молока виходило багато масла, тому, щоб уникнути небажаного схрещування, в 1789 році на острів заборонили завозити рогату худобу інших порід.

Джерсійські корови продемонстрували чудові адаптаційні показники, тому змогли прижитися в країнах з украй різноманітним кліматом: США, Канаді, Новій Зеландії, Австралії, Данії, Франції.

Стандарт породи  

Масть у джерсійських корів руда або світло-бура, іноді темного відтінку. Буває, що кінцівки тварин і нижня частина тулуба відзначені білими плямами. У биків голова, шия і ноги часто темніші ніж у корів, а вздовж спини простягається чорна смуга. Темний ніс облямований світлою шерстю, вуха всередині також світлі.

Корови-джейсірки — справжні красуні: витончені, сухорляві, невисокі, з тонкою шиєю і підведеними чорним очима. Голова легка і суха; тулуб плоский; ребра косо поставлені; груди глибокі, вузькі; м'язи щільні, сухі; кістяк тонкий; вим'я чашоподібної форми; шкіра тонка, еластична.

Проміри корів: середня висота в холці 120-125 см, ширина грудей - 38 см, глибина - 60-65 см, а важать дорослі корови менше 400 кг (350-380 кг). Маса бичків становить 600-700 кг.

Господарська характеристика

До суттєвих переваг породи слід віднести скоростиглість, а також відмінну адаптаційну здатність до будь-яких погодних умов.

В середньому джерсійська корова за рік дає 4000-5500 кг молока, але корови-рекордсменки здатні давати й до 11000 кг. Мінімальна жирність, на яку варто розраховувати, становить 4,5%, але при хорошому утриманні молоко джерсійських корів містить 5-7% жиру, а інколи цей показник може досягати 9%.

До мінусів цих корів можна віднести лякливість і тривале звикання до нового господаря.