Брейтовська

Брейтовська
ooogumat.com.uaБрейтовська

Назва породи

Брейтовська ()

Тип тварини

Свині

Напрямок

Свині - м’ясо-сальні

Компанії племрепродуктори

Історія

Брейтовська порода свиней виведена в Ярославській області в результаті схрещування місцевих з данськими ландрасами, великими білими і середніми білими породами. Вона отримала широке поширення на північному заході Росії, на Поволжі та Уралі.

Стандарт породи

Екстер’єрні особливості дозволяють відрізнити брейтовську від інших порід. Голова у них середньої довжини з помітним вигином профілю, але не мопсоподібна. Вуха довгі, звисають. Шия середньої довжини, широка і мускулиста. Груди широкі і глибокі. Спина і поперек мускулисті. Крижі помірно опущені. Окости добре розвинені, боки округлі. Ноги міцні прямі, правильно поставлені. Довжина тулуба у кнурів у середньому 165-172 см, у свиноматок 135-158 см. Шкіра щільна, іноді зі складками, з м’якою густою щетиною.

Забарвлення переважно біле, але іноді зустрічаються тварини і з пігментованою шкірою. Дорослі тварини мають міцне широке та довге тіло (160-180 см).

Жива маса свиноматок 220-260 кг, кнурів - 300-350 кг.

Господарська характеристика

Плодючість 11-12 поросят. Висока багатоплідність зберігається до 5-6-річного віку. Молочність свиноматки становить 65-70 кг.

Свині відрізняються спокійною вдачею, мають підвищену життєстійкість, пристосовані до низьких температур.

Відгодівельні і м’ясні якості брейтовської породи характеризуються такими показниками: 100-кілограмової маси тварини досягають у віці 197 днів при середньодобовому прирості 683 г. Товщина шпику над 6-7 грудним хребцем становить 37 мм. М’ясо має мармуровість, хорошу інтенсивність забарвлення і високий білково-якісний показник.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus