Гемпширська

1201
Гемпширська Джерело: wikipedia.org
Назва породи Гемпширська
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - беконні
Компанії племрепродуктори

Історія

Одна зі стародавніх порід Америки. Походить від англійських свиней, яких розводили в Шотландії та які поступово перемістилися на південь Англії — графство Гемпшир. Ці свині потрапили до США в 1825 р. Протягом тривалого періоду їх парували з іншими породами — так званими тонкошкірими. 1904 року породі дали назву гемпширська. Порода почала розповсюджуватися на території всіх штатів.

Тепер гемпширів розводять на всій території США, за чисельністю вона посідає третє місце в країні серед інших порід.

Стандарт породи

Тварини мають довгий тулуб, міцну аркоподібну спину. Кінцівки поставлені правильно, міцний кістяк трохи грубуватий, пряма постава ратиць. Голова легка, з довгим прямим рилом, короткими прямостоячими вухами, міцними щелепами, підтягнутими ганашами. Масть чорна, з характерним білим поясом навколо тулуба на рівні передніх кінцівок.

Порода середніх розмірів, середніх термінів дозрівання, дуже добре акліматизується.

Господарська характеристика

Характерна особливість гемпширських свиней — високі адаптаційні властивості, добра пристосованість до утримання на пасовищах.

Для свиноматок характерна невисока багатоплідність із добре розвиненими материнськими якостями. Поросята до відлучення досягають великих розмірів. На відгодівлі середньодобові прирости становлять 850-960 г.