Латвійська біла

390
Латвійська біла Джерело: svynarnyk.com
Назва породи Латвійська біла
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - беконні
Компанії племрепродуктори

Історія

Отримана в Латвії від схрещування місцевих свиней з великою білою породою, а також з німецькими білою довговухою і білою коротковухою. У XIX - на початку XX ст. в Латвію для поліпшення місцевих свиней стали завозити племінних із Англії та Німеччини. У результаті селекції з'явилася поліпшена латвійська порода, пристосована до місцевих умов. Її затвердили 1967 року. Наразі вона широко розповсюджена в Латвії.

Стандарт породи

Масть у породи біла. Тварини великі, кістяк негрубий, добре розвинений. Свині хорошої статури. Тулуб довгий, особливо середня частина. Довжина тулуба дорослого кнура 170-180 см, обхват грудей 165 см. Довжина тулуба свиноматки — 155-160 см і обхват грудей 147 см. Голова невелика, профіль трохи увігнутий. Вуха невеликі, прямостоячі або злегка звисають. Шия середньої довжини. Груди широкі, глибокі, з округлими ребрами. Черево пряме, підтягнуте. Спина широка, пряма, іноді трохи вигнута. Зад довгий, широкий. Окости великі, добре виповнені, спускаються до скакальних суглобів. Крижі прямі, середньої довжини, широкі. Ноги міцні, сильні, середньої довжини, правильно поставлені, з міцними копитами. Бабки міцні. Шкіра покрита грубою білою щетиною.

Вага дорослої свині становить 240-250 кг, кнурів - 290-320 кг.

Господарська характеристика

Свиноматки багатоплідні, за один опорос приносять 11-12 поросят. Вагу 100 кг поросята набирають до півроку. Приріст становить 680-750 г на добу. Молочність - 68-75 кг. Вихід м'яса - до 60%, сала - 3,7%. Шпик товщиною 28 мм.