Калмицька

135
Калмицька порода Джерело: http://gup-veles.ru
Назва породи Калмицька Kalmyk
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Худоба калмицької породи є однією з найдавніших порід світу азіатського походження на Європейському континенті, була завезена в Прикаспійські степи в ХVII столітті калмиками з Джунгарії і за класифікацією відноситься до тварин турано-монгольського кореня. Довгий час провідним фактором підтримки господарсько-корисних якостей був природний відбір. Тварини формувалися під впливом різко континентального клімату, при цілорічному пасовищному їх утриманні. Калмицьку худобу розводили для отримання м’яса і тому вона володіє цінними біологічними та господарсько-корисними якостями: високою м’ясною продуктивністю, хорошою скоростиглістю, винятковою пристосованістю в умовах сухих степів.Корів калмицької породи розводять в Калмикії, Казахстані, Узбекистані і Туркменії. Саме в районах посушливих степів, напівпустельних і пустельних зон, тваринам цієї породи немає конкурентів.

Стандарт породи

Корови калмицької породи мають міцну конституцію, високу рухливість, гармонійну статуру. Масть червона, різних відтінків, як правило, з білими мітками на голові, череві або кінцівках. Голова легка, роги вигнуті півмісяцем. Носове дзеркало і роги світлого кольору, шия м’ясиста, загривок широкий. Кістяк міцний, тонкий, шкіра товста, волосяний покрив густий і довгий, мускулатура розвинена. Груди широкі, з м’язистим середнім підгруддям. Спина пряма широка, поперек довгий, широкий, ребра поставлені широко. Черево кругле, ноги міцні, з правильною постановкою, вим’я невеликого розміру. Висота в загривку 126 – 128 см, глибина грудей 68 – 70 см, коса довжина тулуба 155 – 160 см, обхват грудей за лопатками 186 – 188 см, обхват п’ястка 17 – 18 см.

Господарська характеристика

Жива маса дорослої корови 420 – 480 кг, бика-плідника 750 – 950 кг. Середньорічний удій становить 650 – 1500 кг, жирність молока 4,2 – 4,4 %. Лактація 8 – 9 місяців. Плодючість породи 85–95 %, новонароджені телята важать 20 – 25 кг. У тушах міститься до 70 % м’язової тканини, 10 % жирової. Забійний вихід – 57 % -60 %. Худоба калмицької породи невибаглива до кормів і умов утримання, витривала, швидко нагулює вагу навесні і восени, зберігає вгодованість під час тривалих літніх посух і важких зимівель. Володіє хорошими відгодівельними даними і високою відтворювальністю. М’ясо з високими смаковими якостями. Корови можуть харчуватися мізерної пасовиську рослинністю. Створюють великі запаси внутрішнього і підшкірного жиру, які використовують взимку при недоліку кормів. Видобувають корм з-під снігу на зимових пасовищах, в пошуках їжі можуть в добу проходити від 15 до 50 км. Густий волосяний покрив забезпечує надійний захист від холоду. Корови здатні захищати себе від вовків і інших хижаків.