Темворс

678
Темворс Джерело: ooogumat.com.ua
Назва породи Темворс
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - беконні
Компанії племрепродуктори ТЗОВ «Франс-Гібрид-Україна»

Історія

У кінці XVIII - на початку XIX століть британські вчені вивели породу свиней темворс, беконного напряму продуктивності. Тварини цієї породи відрізнялися незвичайною рудої мастю, яку вдалося закріпити до 1920 року. В результаті подальших робіт по селекції колір змінився з чисто рудого і червоного на золотисто-рудий. Порода походить від британських чорно-рудих стаффордширських свиней.

Розводяться в таких країнах як Англія, Австралія, Канада, США, Нова Зеландія.

Стандарт породи

Свині володіють міцною конституцією і добре розвиненим кістяком. Добре розвинена мускулатура. Тулуб вузький, видовжений. Довжина тулуба кнурів становить 100-140 см. Голова довга. Вуха широкі і гострі, стоячі. Шия довга, широка. Ноги короткі, міцні. Порода відноситься до строкатої масті. Тулуб рівномірно покритий тонкою блискучою щетиною. У період з червня по серпень свині породи темворс линяють.

Колір шкіри варіюється від яскраво рудого до темно-червоного. Також зустрічається біле забарвлення з чорними плямами на спині.

Господарська характеристика

Багатоплідність свиней темворс середня і становить 6-10 поросят за опорос. Материнський інстинкт виражений дуже яскраво: матуся добре годує своє потомство і уважно за ним стежить. Молодняк до 7-8 місяців набирає вагу до 100 кг. М’ясо не жирне, пісне, смачне. Бекон, шинка відмінної якості.