Чорна іберійська

Чорна іберійська
fermhelp.ruЧорна іберійська

Назва породи

Чорна іберійська (Black Iberian pig)

Тип тварини

Свині

Напрямок

Свині - м’ясо-сальні

Компанії племрепродуктори

Історія  

Аборигенна порода центральної і південної частин Іспанії та Португалії. Іберійська свиня – це єдина одомашнена порода в Європі, що вільно пасеться і є частиною старої екосистеми, яка збереглася виключно в південно-західних областях Піренейського півострова. Тварини є нащадками диких кабанів, що колись мешкали у лісах Сьєрра-Морена.

На сьогоднішній день іберійців залишилося вкрай мало, тому ведеться суворий облік. Відомості про кожне народжене порося заносяться в Національну реєстраційну палату, де зберігаються всі дані про батьків і місце народження. Чітко ведеться підрахунок поголів'я. Це відбувається тому, що з м'яса іберійських чорних свиней виробляють дуже дорогий делікатес - іберійський хамон Pata Negra, визнаний шедевром смаку в усьому світі.

Стандарт породи

Невеликі, практично чорні або темно-сірі тварини. Шкіра без складок та обвисання. Тіло видовжене й округле, повністю відсутній волосяний покрив. Хребет вигнутий дугою догори. Довгі стрункі ноги з міцними чорними копитами. Видовжена морда з блюдцеподібними вухами, що нависають на очі.

Господарська характеристика

Представники породи мають здатність накопичувати сало як під шкірою, так і між м’язовими волокнами, що дає характерні білі (“мармурові”) смуги на зрізі шинки темно-червоного забарвлення.

Іберійські свині відрізняються великим апетитом і без контролю з боку заводчика швидко набирають жировий прошарок. Але в цілому вага тварин збільшується вкрай повільно.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus