Алтайська

165
Алтайська Джерело: geomedia.top
Назва породи Алтайська Altay
Тип тварини Вівця
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Алтайська порода овець виводилася в Алтайському краї протягом 12 років з 1930 року і остаточно сформувалася з 1949 році. Автори – Г. Р. Литовченко, Н. А. Васильєва, С. С. Кримський. Місце виведення – племзавод «Вівчар». За основу брали місцевих сибірських мериносових овець, яких схрещували з баранами рамбульє, австралійський меринос і кавказькими тонкорунними. Головною метою отримання нової породи автори ставили вівцю, добре пристосовану до умов Сибіру з суворими морозами і літньою спекою. Саме створення алтайської породи, дало поштовх до розвитку тонкорунного вівчарства в східній частині країни, на її основі потім були створені такі породи як, забайкальска і північно-казахский меринос, поліпшенні радянських мериносів Західного Сибіру, ​​Уралу та Північно-Східних областей Республіки Казахстан. Найбільшого поширення Алтайська порода овець отримала в Алтайському і Горлівськом краї, в Одеської Лисичанської та Коростенської областях, а також в регіонах Сибіру і Уралу, і в Північній частині Казахстану.

Стандарт породи

Алтайська порода овець – велика, правильної статури, міцної конституції. Розвинена мускулатура. Шия —з 1–3 розвиненими складками. Широка і глибока грудина. Рівна спина і поперек, крижі також широкі, злегка звислі. Щільне закрите руно високої якості, вовна тонка. Матки шуті, барани з розвиненими сильними рогами. Жиропіт білий і світло-жовтий. Зарослість кінцівок, черева і голови хороша, інтенсивна. Колір вовни – білий, структура дрібно звивиста.

Господарська характеристика

Жива маса маток 55–65 кг, баранів — 90–100 кг, окремі особини досягають ваги в 130 кг. З баранів настриг вовни становить 9–11 кг, з маток — 6–6,4 кг, окремі стада дають настриг відповідно 30 і 12 кг. Шерсть 64 класу, використовується при виготовленні найбільш цінних тканин. Вихід вовни становить близько 55 %. Скоростиглість і м’ясна продуктивність хороші, до 7 місяців вага молодняка — 15-16 кг. Забійний вихід — 45–49 %. Плодючість вівцематок – 130-170 ягнят.

Алтайська порода стійка до простудних захворювань, адаптована до холодів.