Асканійський тип чорноголових овець

100
Назва породи Асканійський тип чорноголових овець Ascanian type of black sheep
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Створили вчені та селекціонери-практики за методом складного відтворювального схрещування. Одержано овець із кросбредною вовною, яким за комплексом господарсько-корисних ознак і біологічних особливостей немає аналогів у світовій та вітчизняній практиці. В Україні розводяться у Херсонській області.

Стандарт породи

Особливістю типу є величина. Вівці великі та багато-вовнові, міцної конституції, скороспілі, з відмінно вираженими м’ясними формами.

Господарська характеристика

Середня маса баранів-плідників – 122–137 кг, маток – 72–80, ярок – 60–66 кг за середнього виходу на 100 вівцематок 155 ягнят, настриг у чистому волокні в середньому – 4,9–5,3 кг вирівняної, чітко звивистої, міцної, еластичної і шовковистої з люстровим блиском вовни, з високою якістю жиропоту світлих відтінків. Вихід чистого волокна – 69–72 %. Висока м’ясна скороспілість ягнят. Середньодобовий приріст за помірного рівня годівлі – 137 г, за інтенсивного – 340 грамів. Генеалогічна структура представлена трьома заводськими лініями баранів-плідників. Встановлена можливість використання баранів як поліпшувального генетичного матеріалу для створення нового інтенсивного типу овець, а також підвищення вовнової та м’ясної продуктивності тонкорунних і напівтонкорунних овець і поліпшення якості їхньої продукції, що дає можливість відмовитися від імпорту баранів аналогічного напряму продуктивності.