Валійська Чорноноса

670
Валійська Чорноноса Джерело: texel.co.ua
Назва породи Валійська Чорноноса Valais Blacknose
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Валійська чорноноса – це порода домашніх овець, виведена в області Вале у Швейцарії. Ця порода овець існувала в альпійській місцевості ще в часи середньовіччя, а, можливо, і раніше. Щорічний випас овець на великому Алечському льодовику сприяв змішуванню основних трьох порід, що розводяться в кантоні Вале. У 1884 році в Вале був прийнятий закон зі строгими правилами розведення овець по породах, що сприяло розвитку породи.Тільки в 1962 році ця порода була визнана офіційно і був затверджений стандарт на неї.

Стандарт породи

Барани та вівці рогаті. Роги білі, спіральні, добре відставлені від морди. Голова коротка, широка, горбоноса. Хвіст довгий і худий, що не купірується.Шерсть досить груба, довга, кучерява. Забарвлення біле з характерними чорними мітками (а вірніше густим крапом, що зливається) на голові (вуха, морда, окуляри), ногах (копита, шкарпетки, коліна, скакальні суглоби). Одна особливість, тільки у овець є темна пляма під хвостом. Порода середнього, або великого розміру з глибоким корпусом, сильними кінцівками. Вівці належать до гірських овець і мають рівномірне зростання вовни по всьому тілу. Роги і колірні характеристики визначають типовий зовнішній вигляд овець, вівці мають гладку, міцну і сильну статуру.

Господарська характеристика

Зріст у баранів 75–83 см, у овець 72–78 см. Вага дорослого барана 80–130 кг, вівці 70–90 кг. Ягнята при народженні досить великі 3–4,5 кг, у віці 12 місяців 50–60 кг. Середньодобовий приріст у ягнят становить 200–300 г. М’ясо пісне з високим вмістом Омега-3 жирних кислот. Плодючість овець досить висока 140–220 %, материнські якості високі. Порода звикла тільки до трави і сіна, трохи концентратів не зашкодить, але до соковитих кормів (силос, коренеплоди) не привчена. Ця порода відмінно пристосована до суворих, вітряним гірських умов. Шерсть досить груба, довга, кучерява — 30–38 мікрон, оброслість відмінна. Довжина волокон 8–20 см. Настриг немитої вовни з баранів становить 3,5–4,5 кг, з овець 3–4 кг. Стрижуть перший раз у віці 5–6 місяців, коли малюнок забарвлення вже сформований, зазвичай стрижуть 2 рази на рік.