Дегереська

134
Дегереська Джерело: agrobk.ru
Назва породи Дегереська Degeres
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «ВКФ «Бородіно-А»

Історія

Дегереська порода овець відноситься до напівтонкорунних овець. Як самостійна порода вона утворилася в період з 1931 по 1980 року Казахської РСР. Для виведення цієї породи було схрещені три породи місцевих овець: шропшир, казахську курдючну і прекос. Ставилося завдання вивести таку породу, яка б поєднувала в собі високу м’ясо – сальну продуктивність, поліпшену шерсть і збереження гарної пристосованості до пасовищ в умовах континентального клімату. В результаті такого схрещування, вівцям дегереської породи дісталися відмінні м’ясні якості, скоростиглість, досить великий розмір, сильна витривалість і пристосованість до умов пустель і напівпустель Центрального Казахстану. Від інших курдючних порід, вівці дегереської породи відрізняються наявністю курдюка і однорідної напів тонкої вовни. При схрещуванні, вівці цієї породи передають потомству свої особливості. В даний час, ця порода овець є єдиною курдючною породою в світі, яка має однорідну вовну. Основними районами її розведення є господарства Алмаатинської, Талдікурганської і Джезказганської областей, а також на теренах пострадянських країн.

Стандарт породи

Вівці дегереської породи характеризуються міцною конституцією і добре розвиненим кістяком. Тулуб тварин має злегка видовжену форму, але при цьому виглядає досить компактно. Вівці відрізняються приземкуватістю, однак, їх тулуб має досить широку форму. Вони, в більшості випадків, безрогі. Однак, іноді можна зустріти тварин з зачатками рогів, рідше – рогатих. Голова має середню величину, ніс – злегка горбуватий. Шия коротка і мускулиста, грудина у представників породи глибока, з широкими крижами. Кістяк міцний. Курдюк має середні розміри.

Вона буває білого і світло-сірого кольорів.

Господарська характеристика

Барани мають вагу від 90 до 110 кг, а матки – від 58 до 65 кг. Вівці цієї породи досить скоростиглі, їх молодняк, у віці чотирьох місяців, важить близько 35 кг.

Курдюк має середні розміри. Середня його маса у маток становить близько 3 кг, а у баранів – 5 кг. Вівці цієї породи мають гарну плодючістю. Середній вихід ягнят на 100 маток становить близько 95 голів.

Вовна овець дегереської породи напів тонка, однорідна, довжиною від 12 до 15 см. Середній настриг вовни у баранів становить 6 кг, а у маток 3,5 кг.

Маса туші ягнят при забої в 4 місяці становить від 15 до 17 кг. При забої дорослих тварин це число збільшується до 35–40 кг. Таким чином, забійний вихід м’яса дорівнює від 52 до 57,8 %, курдючного сала – від 2 до 7 кг