Кавказька

161
Кавказька Джерело: geomedia.top
Назва породи Кавказька Caucasian
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода створена на землях пострадянського простору на великих племінних просторах у 20–30-х роках минулого століття. Кавказька порода овець заснована на мериносових овцях, які мали абсолютно різні характеристики. Щоб простежити всі процеси по створенню кавказької породи, слід пройти 3 періоди, кожен з яких тривав 5 років. Перший період розпочався в 1921 році, а закінчився в 1926 році. На цьому етапі удосконалилися мериносові вівці ново кавказского типу без змішування з іншими породами. Другий період тривав з 1926 по 1931 роки. У цей період почали експериментувати над поліпшенням побудови тіла, ваги і якості вовни. Для цього були завезені вівці породи американський рамбульє. Ця спроба була досить вдалою, оскільки якості ново-кавказької породи значно покращилися. У третій період, який тривав з 1931 по 1936 роки, розробка кавказької породи була успішно завершена. У наступні роки племінною роботою займався С. Ф. Пастухів. Останні роботи над поліпшенням породи відбулася в 90-ті роки, коли був створений новий різновид кавказької породи. Нові вівці вже були більші середнього розміру (дорослі барани могли досягати 180 кг ваги, а вівці – 70 кг), м’ясо мало добрі смакові якості, а шерсть стала більш тонка і густа.

Стандарт породи

Кавказька порода овець відрізняються хорошими формами, досить розвиненою мускулатурою. На шиї зазвичай є 2–3 складки шкіри. Руно щільне, закрите, жиропіт світло-жовтий, в достатній кількості. Оброслість голови, кінцівок і черева хороша. Матки комолі, барани мають розвинені роги.

Господарська характеристика

В середньому від 100 маток отримують близько 130–140 ягнят, в окремих стадах – до 150 і більше. Жива маса 50 кг, настриг вовни 5–6 кг, в тому числі митої 2,2 кг, довжина вовни 7 см. Середній настриг вовни з маток становить 7–8 кг при виході митої вовни 40–42 %. Жива маса маток кавказької породи овець 60–65 кг. Вівці добре передають свої якості потомству, тому їх використовують для поліпшення тварин у багатьох зонах нашої країни, а також за кордоном. Кавказька порода овець має один недолік: на деяких не племінних фермах є невелика густота і довжина вовни, а також зустрічаються тварини з поганою овною на череві.