Латвійська темно-голова

276
Латвійська темно-голова Джерело: geomedia.top
Назва породи Латвійська темно-голова Latvian Dark-head
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори СГПП «Дружба» СВК РК-ХМІЛЬ

Історія

Породі вже майже 200 років, вона з’явилася в результаті схрещування баранів оскфордширов і шропширских овець. Метою генетиків було отримати високопродуктивних м’ясних баранів. З цим завданням не впоралися, оскільки показники м’ясної продуктивності середні. Порода набула поширення не тільки на території Латвії, але і в Україні.

Стандарт породи

Що стосується зовнішнього вигляду, у тварин хороші м’ясні форми і міцна конституція. Для своєї ваги вони виглядають досить витончено, завдяки тонкому кістяку. Коротка і досить широка голова з’єднана з тулубом короткою шиєю. Під стать голові у баранів широка спина і такі ж груди, що йдуть вглиб. Тіло тримається на широко розставлених прямих кінцівках. У цієї тварини шерсть середньої довжини сірого і жовтувато-сірого забарвлення. Іноді присутні окремі волоски, пофарбовані в інші кольори.

Господарська характеристика

Жива маса баранів становить 1 центнер. Доросла темноголова вівця важить близько 60 кг. Це скоростигла порода. Ягнята швидко набирають вагу, завдяки високій молочній продуктивності маток у період лактації (близько 180 кг молока). Чистий вихід м’яса після забою становить 60 %. Плодючість маток – 170 ягнят на 100 маток. Настриг – 5 і 3,5 кг для баранів і овець. Після переробки настригу залишається до 55 % якісної шерсті.