Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.
Назва породи
Тип тварини
Напрямок
Компанії племрепродуктори
Породі вже майже 200 років, вона з’явилася в результаті схрещування баранів оскфордширов і шропширских овець. Метою генетиків було отримати високопродуктивних м’ясних баранів. З цим завданням не впоралися, оскільки показники м’ясної продуктивності середні. Порода набула поширення не тільки на території Латвії, але і в Україні.
Що стосується зовнішнього вигляду, у тварин хороші м’ясні форми і міцна конституція. Для своєї ваги вони виглядають досить витончено, завдяки тонкому кістяку. Коротка і досить широка голова з’єднана з тулубом короткою шиєю. Під стать голові у баранів широка спина і такі ж груди, що йдуть вглиб. Тіло тримається на широко розставлених прямих кінцівках. У цієї тварини шерсть середньої довжини сірого і жовтувато-сірого забарвлення. Іноді присутні окремі волоски, пофарбовані в інші кольори.
Жива маса баранів становить 1 центнер. Доросла темноголова вівця важить близько 60 кг. Це скоростигла порода. Ягнята швидко набирають вагу, завдяки високій молочній продуктивності маток у період лактації (близько 180 кг молока). Чистий вихід м’яса після забою становить 60 %. Плодючість маток – 170 ягнят на 100 маток. Настриг – 5 і 3,5 кг для баранів і овець. Після переробки настригу залишається до 55 % якісної шерсті.
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.
Вибір редакції
Виноград у теплиці: фізіологічні порушення та їх лікування
Чи допоможуть фермерам 14 % ПДВ: думки учасників ринку
Рекордна врожайність в умовах посухи на Одещині — «Дачні» секрети українських науковців
Труба Медведчука — що буде з цінами на дизпаливо після націоналізації трубопроводу «Самара – Західний напрямок»