Меринос

1734
Меринос Джерело: vidpoviday.com
Назва породи Меринос Merino
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ФГ «Еко-Карпати» ТОВ «Меринос-Захід»

Історія

Порода меринос була отримана вперше на території Іспанії в далекому XIII столітті. Для отримання хорошої породи схрещували між собою північноафриканських та близькосхідних овець. Аж до XVII століття жителі Іспанії вважали справжніми монополістами у цій сфері, але вже в XVIII столітті під забороною знаходився весь експорт, та за здійснення дій покаранням була смертна кара. Тільки після поразки у війні в XVIII столітті вийшло вивезти кілька зразків на території інших країн. Вже на нових територіях, представників овець використовували для розведення в чистому вигляді, або ж розглядали, як тварин, яких можна схрестити з іншим видом для отримання нового представника цієї категорії. При схрещуванні таких овець з іншими вдалося отримати продуктивних тварин. Нині представники даної породи дуже поширені: їх можна зустріти на всіх континентах земної кулі.

Стандарт породи

Морда витягнута, на голові закручені роги. Ноги добре розвинені, що дозволяє долати великі відстані в пошуках їжі. Щоб відрізнити мериноса від іншої породи слід звернути увагу на шкіру. Вівці цієї породи володіють прекрасним руном, воно тонке і приємне на дотик. Колір вовни піщаний, білий

Господарська характеристика

Вага барана – 95–130 кг, вівцематок – 45–55 кг. Така тварина, як меринос, цінна серед інших представників овечок за рахунок унікальної вовни, яка є якісним і найніжнішим продуктом. Якщо порівнювати людське волосся з вовною тварини, друга буде в кілька разів тоншою, але і в кілька разів міцнішою. Подібна порода овець найтонший і найцінніший вовняний покрив має на холці. Тут вона досить тепла, ніжна, м’яка і має особливий білосніжний вигляд. Якщо розглядати те, у скільки цінується подібна сировина і хто має найбільш цінні шерстинки, то в подібний список потрапляють австралійські і новозеландські мериноси. При цьому вовняний покрив овець породи меринос – м’який і приємний на дотик, де можна відчути особливе тепло та має відмінні гігроскопічні показники. Забарвлення вовни – біле. Якість тоніни – 64–70. У баранів довжина вовни – 8–9 см, у вівцематок – 7–9 см. Настриг з одного барана – 11–13 кг, у овечок – 5–7 кг. Незважаючи на те, що вовнянй покрив мериносів цінується за якість, не варто забувати про те, що з такої тварини можна отримати в 4–5 разів більше готової тканини, ніж з тваринного будь-якої іншої м’ясної породи. Також до переваг цієї породи можна віднести: невибагливість у догляді, невимогливість до раціону харчування, досить легка пристосованість до різноманітних кліматичних умов і температурних режимів, високі показники плодючості, чого не можна сказати про інші породи, відмінні показники теплообміну між тілом і навколишнім середовищем.