Неджда

120
Назва породи Неджда Nezhd
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною вівці породи неджда вважається Саудівська Аравія, де тварин вирощували для видобутку м’яса. Пізніше, коли вівці породи неджда стали популярними і в сусідніх країнах, все менше їх почали розводити з метою видобутку м’яса, а все більше як красиву породу для виставок і показів. Арабська шоу вівця – одна з найдорожчих порід світу, ціна за породисту вівцю може досягати 10 000 доларів, а для баранів і це ще далеко не межа.

Стандарт породи

Зовнішність овець заслуговує на увагу завдяки декільком показниками: зростання, забарвлення, шерсть. Тулуб округлий, кінцівки довгі, голова з вигнутим профілем, хвіст довгий. Шия довжиною до 80 см, тонка. Особливу цінність має шерсть: довга, тонка, блискуча, без нижнього шару пуху, зовні дуже схожа на людське волосся. Мордочка і вуха покриті короткою шерстю, а на голові росте довга і красива шерсть, яка нагадує чуб.

Господарська характеристика

Неджда – це висока порода, особини якої можуть досягти максимально 113 см в холці, а це вже одні з найкращих показників серед високорослих овець. Не дивлячись на такий високий зріст, вага тварин невелика: барани в середньому важать 75 кг, а вівці 50 кг. Ягнята народжуються з вагою 3–4 кг Зазвичай вівця призводить за період тільки одне ягнятко, двійня – це рідкісне явище. За період лактації вівця дає до 250 літрів молока. Молоді барани готові до першої злучки вже у 7-місячному віці, а овечки ближче до 1 року.