Мандалонг

82
Мандалонг Джерело: gstatic.com
Назва породи Мандалонг Mandalong
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Мандолонгська порода створена в Австралії шляхом гібридизації при використанні складного відтворювального схрещування за участю 6 порід: 31 % шароле, 25 % кіану, по 12,5 % британської білої, шортгорнської, зебу і 6,5 % австралійських фризів. У 1979 р вона зареєстрована асоціацією з розведення м’ясної худоби в Австралії. Один з авторів породи – Рік Пісатуро – повідомляє, що ця порода об’єднує кращі якості п’яти порід.

Австралійські вчені вважають таке поєднання генотипів і продуктивних якостей в новій породі найбільш доцільним. Скотарі Австралії вважають, що тварини мандолонгської породи знайдуть широке поширення у виробництві високоякісної яловичини. Вона користується великою популярністю не тільки в країнах Океанії, але і в державах Північної і Південної Америки, Європи і Китаю.

Стандарт породи

Жива маса дорослих корів становить 650 – 700 кг, бугаїв – плідників – 1300 – 1400 кг, висота в холці – близько двох метрів. Жива маса телята при народженні – 50 кг. Худоба мандолонгської породи палевої масті, близько 40 % з них шуті, добре поєднують ваговитість і високоногість.

Господарська характеристика

Корови пристосовані до пасовищного утримання. У них не зустрічається важких отелень. Туші бичків-кастратів, яких вбивають в 14–15-місячному віці з живою масою 500 кг, відрізняються незначним ожирінням (вміст жиру близько 15 %), дають дуже ніжне м’ясо. У окремих бичків жива маса при відлученні у 8-місячному віці дорівнює 420–450 кг. При створенні породи використовувалися тільки видатні виробники, в зв’язку з цим, особини мандолонгської породи відрізняються високою молочною і м’ясною продуктивністю. Цій породі властива висока енергія росту – 1600–1800 кг.

Завдяки наявності генотипу зебу мандолонги стійкі до укусів кліщів і комах, до паразитарних захворювань, а також мають здатність перетравлювати грубі корми, а генотипу кращих м’ясних порід – високою м’ясною продуктивністю. Це зумовлює перспективність створення нових, так званих синтетичних порід на основі многопородного схрещування як в м’ясному, так і молочному скотарстві.