Суффольк

3183
Суффольк Джерело: bib.ge
Назва породи Суффольк Suffolk
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Меринос-Захід»

Історія

Шотландська порода овець отримана в результаті схрещування маток старого типу чорномордого норфолька з баранами саутдаун. Від породи саутдаун суффольк успадкували м’ясні якості і шерсть. Норфолк розводили в холодних, вітряних і бідних рослинністю районах, тому їм довелося пристосуватися до подорожей на великі відстані для пошуку їжі, тим самим у них розвинулося чудове мускулисте тіло, яке передалося породі суффольк. Подальша селекція і ретельний відбір дозволили поліпшити всі цінні якості породи. Перші записи про породу з’явилися в 1797 році. Окремою породою суффольк була визнана на початку 1810, однак племінна книга вийшла тільки в 1886 році. В кінці XIX – початку ХХ століть суффольк поширилися по Європі, були завезені в Північну Америку, Росію, Австралію і Південну Америку. Зараз, дана порода вирощується практично у всіх країнах світу.

Стандарт породи

Суффолк – велика шута порода овець. Забарвлення біле, або золотисто-жовте з чорною головою і ногами. Голова і ноги не покриті шерстю, вуха довгі, тонкі і злегка висячі. Хвіст довгий худий. Ця скоростигла, швидкозростаюча порода овець має хороший забійний вихід, високоякісне м’ясо і відмінні туші.

Господарська характеристика

Суффолк невибагливі до їжі і володіють хорошим імунітетом, стійкі до хвороб ніг і внутрішнім паразитам. Вони легко адаптуються до різних кліматичних умов, мають високу народжуваність, довгу тривалість життя і легкі окоту.

Висота баранів становить 68–80 см, у овець – 61–74 см. Вага дорослих баранів – 110–140 кг, овець – 80–100 кг. Інтервал між окотом 360–365 днів. Плодючість – 140–190 %. Вага при народженні одного ягняти – 5–7,7 кг, двійні – 4,2–5 кг, трійні – 3,5–4 кг. При інтенсивній відгодівлі вага ягнят в 3-х місячному віці становить 35–40 кг. Статева зрілість настає в 6 місяців. Середньодобовий приріст ягнят – 280–400. В ідеальних умовах ягнята готові для ринку в 9–12 тижнів. Забійний вихід складає 50–52 %. Порода особливо популярна в комерційному схрещуванні. Баранів суффолк схрещують з вівцями інших порід для виробництва гібридних ягнят на забій. Товщина вовни – 25,5– 3 мікрон, довжина – 5–10 см. Настриг немитої вовни з барана – 3–4,4 кг, з вівці – 2–3,1 кг. Вихід чистої вовни – 50–62 %.