Тексель

1689
Тексель Джерело: texel.co.ua
Назва породи Тексель Texel
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Шаролезька вівця»

Історія

Спочатку барани і вівці такої породи з’явилися на островах Нідерландів, в період розквіту Римської імперії. На початку XIX ст. про неї дізналися в Європі, коли вона поширилася в Британії. Саме тут почалося масове схрещування з породами місцевих овець. Пильна увага була приділена м’язової складової, оскільки м’ясо з жировими прошарками, в Європі, не цінувалося. Як результат, отримали новий вид овець відомий під назвою тексель. У 1933 році тексель був завезений у Францію, у 1970 ця порода з’явилася вперше у Великобританії, а у 1985 році вже була імпортована в США.

Перші 2–3 представники породи були завезені в Україну у 2013 році Дніпропетровською селекційною станцією. Відтоді стадо текселів французької лінії та інших порід (оксфорд доун, валійська чорноноса) завезені в Україну.

Стандарт породи

Тексель сьогодні – це біло морда порода, без шерсті на голові та ногах. Порода характеризується коротким, широким обличчям з чорним носом і широко розставленими короткими вухами, розміщеними чітко горизонтально. Ці вівці також мають чорні копита. Шерсть середнього ступеня якості без чорних волокон. Вага шерсті дорослих тварин – 3,5–5,5 кг.

Найбільш характерною ознакою породи тексель є її прекрасна м’язова маса та мінімальна жирність м’яса. вівці мають дуже гарну вдачу. Вони слухняні, їх легко доглядати, дуже допитливі і як правило, спокійні та врівноважені.

Господарська характеристика

У зв’язку з високою поживністю молока вівцематок і здатності породи до швидкого нарощення маси, ягнята мають приріст в середньому 250 грамів в день. При відлученні (12 тижнів) середня вага ягнят становить 25 кг і їх кінцева вага при забої (24 тижні) становить в середньому 44 кг. Вони невибагливі в утриманні та відгодівлі, прекрасно пасуться та нарощують масу на випасі. Відносяться до середньо-важких овець, середня маса дорослої вівцематки становить 85–90 кг.

Тривалість сезону розмноження зрілих вівцематок становить майже 5 місяців. Вперше вівця проявляє бажання у віці 7 місяців. Селективна робота у напрямку кількості ягнят в одному приплоді призвела до високого рівня виробництва баранини. Середня к-ть ягнят у приплоді дозволяє виробляти великі кількості баранини. Вівцематки текселя відмінні матері і забезпечують високий вихід молока для своїх ягнят. Плідність середня – 1,7 ягнят на одну вівцю.