Мен-Анжу

109
Мен-Анжу Джерело: www.imagenesmy.com
Назва породи Мен-Анжу Maine-Anjou
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ПАП «Агропродсервіс» ТОВ ВНФ «Зеленогірське»

Історія

Ця порода створена на основі місцевої мансельської  худоби, яку здавна розводили на заході Франції в центрі провінції Бренталь. Мансельську  худобу розводили для отримання і молока і м'яса. З 1830 по 1860 тварин цієї породи схрещували з шортгорнами, що сприяло поліпшенню їх м'ясних форм. Асоціація  по розведенню мен-анжу була організована в 1908 році, а в 1925 році ця порода була офіційно зареєстрована, як порода під назвою мен-анжу. З Франції в 1978 році вперше була завезена в нашу країну партія корів породи мен-анжу.

Стандарт породи

Тварини мен-анжу червоно-строкатої  масті, зазвичай перевагу віддають особинам з пігментованими ділянками темно-червоного кольору. Відмінними ознаками можна вважати великі розміри, довгий тулуб, порівняно тонкий кістяк, добре  розвинену мускулатуру, досить тонкі і невеликі роги. В даний час серед інших порід, що розводяться у Франції, мен-анжу відрізняються розміром. Обхват грудей 215 см, вага дорослих корів досягає 900 кг., бугаїв  -1350 кг., новонароджених бичків - 51,9 кг., телиць - 48,3 кг. Висота в холці корів 142 см., бугаїв -152 см.

Господарська характеристика

При схрещуванні  виявилося, що порода мен-анжу і шароле близькі за всіма показниками, але поступаються лімузинам на стадії відтворення і перевершують їх на відгодівлі. Звертає на себе увагу велика кількість важких отелень у мен-анжуйської худоби, та високий рівень росту. Молочна продуктивність - удій корів в середньому 3000 кг. молока з жирністю  - 3,8%.