Анатолійська чорна

347
Анатолійська чорна Джерело: geomedia.top
Назва породи Анатолійська чорна Anatolian Black
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Представники чорної анатолійської породи відносяться до аборигенних типів кіз. Найчастіше різновид зустрічається на територіях сучасної Туреччини.

Тривалий процес розведення та виведення представлених тварин, дав початок у справі козівників для придумування інших назв породи. Отже, крім офіційно зареєстровано назви, вихованців також називають аді кей (adi key), кіл-кей (kil kei), туркіш нетів (turkish native), кілгоат (kilgoat), кара кесі (kara keci). Найбільшою популярністю анатолійська чорна користується на гірських територіях Туреччини, Егейських і середземноморських регіонах.

Стандарт породи

Екстер’єрні характеристики: тварини середніх розмірів, пропорційний тулуб; невелика голова, що має пряму і велику форму, на головній частині розміщені досить довгі і широкі вуха, що оригінально обвисають, гармонійно виглядають також роги у представників чоловічої статі, що володіють міцністю, дуже широкі, у формі великих спіралей, притаманні сережки і борода. Шерстяний покрив анатолійської чорної кози відрізняється основною та незмінною колірною гамою. Фонові кольори шерстинок: чорні з сірими переливами, чорний з коричневими відтінками, світлий сірий, або більш строкаті палітри.

Господарська характеристика

Основною продукцією представленої різновидності є м’ясна та вовняна продукція. Практично доведено, що порода не використовується як молочна, адже не володіє для цього ніякими позитивними молочними показниками, а надої часто мінімальні. Вовняна продуктивність породи суттєво перевищує показники багатьох інших різновидів. Тварини мають досить густу довгу вовну, яка рясно покриває весь тулуб, а на дотик міцна і володіє особливою м’якістю. Колір вовни – 60 % чорних або темно-сірих кольорів, решта 40 % – це коричневе або світло руде забарвлення, що також притаманні представникам чорної анатолійської породи.

Завдяки наявності рясного і густого підшерстя, тварини можуть спокійно перебувати серед суворого клімату і в скелястих горах. Імунна система відрізняється міцністю, тварини стійкі до різних захворювань. Отже, незважаючи на погані молочні якості, продуктивність молока все ж таки присутня, тільки вона не так прибуткова, як м’ясне і вовняне продукування. За один лактаційний період, одомашнена різновид кіз виробляє приблизно 360 кг молочного продукту. Порода анатолійських чорних кіз одна з тих різновидів, яку вважають економічно вигідною. Дійсно, постачальники і козівники підкреслили здатності до розмноження, яке відбувається круглий рік. Розмноження досить швидке, порівняно з іншими різновидами (за один раз мама-коза може привести від одного до трьох малюків).