Монтбельярд

491
Монтбельярд Джерело: poradum.com
Назва породи Монтбельярд Montbeliard
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ПП «Генетика і селекція» СТОВ «Черкасиплемсервіс»

Історія

Цей вид корів вивели у Франції, але корені йдуть з Швейцарії, тому що в 18 столітті предків монтбельярдської худоби, на французьку територію, привезли зі Швейцарії. Протягом більш ніж сторіччя селекціонери працюють над виведенням такого виду корів, молоко яких має відповідати для виготовлення місцевих сирів. У французькому регіоні Франш-Конте (батьківщина монбельярдів) молоком даної породи забезпечують заводи, що виготовляють сири. У 1889 році В Парижі на Всесвітній виставці відбулося офіційне визнання корови монтбельярдської породи. В цей же час вийшла племінна книга худоби. Даний вид вивели схрещуючи французьку альзанську з швейцарським сименталом, використовуючи особливий раціон їжі.

Таку породу французи розводять в гірській місцевості. Наприклад, у Франш-Конте, монбельярди становлять 95 % молочного худоби. Саме таке молоко, в обов’язковому порядку входить до складу сирів даного регіону. Паралельно цінується і м’ясо. Монбельярди досить популярні в Центральній Європі, Північній Африці, Австралії та ін. Більш ніж у п’ятдесяти країнах світу і у всіх кліматичних секторах представлений цей вид худоби.

Стандарт породи

Тварини досить великого розміру з пропорційним статурою. Тулуб довжиною від 1,62 м. до 1,65 м. Велика голова, глибокі груди. Бики мають розширене підгруддя, широку спину, потужний кістяк, корови – велике вим’я.

Маса бика 900 -1200 кг, корова набирає 60 – 700 кілограмів. Повновікова худоба в холці має висоту від 135 см до 140 см Забарвлення тварини схоже з східною червоно-рябою породою.

Господарська характеристика

Монбельярдська порода характеризується міцним здоров’ям і довголіттям. Пристосовується навіть до досить несприятливих погодних умов. Молоко монбельярдів має прекрасне поєднання молочного жиру з білком і особини відрізняються тривалої лактацією. Їх м’ясо, у світовому співтоваристві фахівців, визнано як високоякісне. В середньому, корова дає близько 8000 кг молока на рік, жирністю до 4 % і вмістом білкових 3,45 %. Причому, тривалістю лактації становить 305 днів. Молоко відноситься до продукту високого рівня, з прекрасними смаковими властивостями. Швидкість росту тварини дуже вражає. Молодий бик, в добу дає приріст від 1200 гр. до 1300 гр., залежно від підбору кормів. Маса в живому вигляді досягає 650–750 кг. На виході м’ясна якість забійної туші у корів становить від 52 % до 58 %, у биків від 56 % до 58 % без жирових надлишок.