Золота гернсійська

Золота гернсійська
bib.geЗолота гернсійська

Назва породи

Золота гернсійська (Golden Guernsey)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Англійська порода кіз, яка вважається аборигенною. Офіційно порода золота гернсійська з’явилася в минулому столітті на території Великобританії. Є теорія, за якою вчені схиляються, що до цієї породи відносяться останки кіз 2000–літньої давності, які знайшли в гробницях. Є думка, що вони виглядали з точністю так, як сучасні. Щодо предків золотої гернсійської кози, то тут фахівці більш впевнені і сходяться на тому, що прабатьками є оберхазлі і сирійські кози. Завдяки своєму красивому і незвичайному забарвленню порода зібрала навколо себе справжніх цінителів, які навіть створили спеціальний клуб Золотий Гернсі. Вирощуються золоті кози в першу чергу як молочна порода, що додатково підтверджує Британське товариство Кози. Золоті гернсійські кози стали національним символом острова Гернсі, звідки родом тварини. Завдяки козам з таким красивим забарвленням шерсті про це місце дізнався цілий світ.

Стандарт породи

Гернсійська коза має унікальний шляхетний золотий відтінок вовни, який високо цінується серед козівників. Насправді колір шерсті може бути і практично білим з легкою сріблястістю або навіть димчасто-блакитного кольору з бронзовим відливом, кіз з пісочно-золотистої шерстю не так вже й багато. Довжина вовни може бути різною, це не відіграє великої різниці. Кози невеликі, а цапів використовують для схрещування з іншими породами кіз, щоб надати їм красивого зовнішнього вигляду. Існує ще один різновид гернсійських кіз, яких можна на перший погляд сплутати із золотою – британською гернсі. Основна відмінність полягає в тому, що золотий гернсі дрібніший і легший у зв’язку з тонкими кістками. Це одна з найлегших англійських порід молочного напряму. Ще однією особливістю є те, що більшість цапів шуті, хоча іноді можна зустріти тварин з невеликими рогами.

Господарська характеристика

Невибагливі до їжі і мають хороші продуктивні показники. В день самка може призвести до 4-х літрів молока жирністю близько 4 % з вмістом білка 2,8 %. Таким чином, за лактаційний період можна отримати в середньому 700 літрів. Характер кіз дуже спокійний, тварини швидко звикають до господаря і не агресивні.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus